Day sheets: S.I. Rowing Champs

These are the day sheets for the 2020 S.I. Rowing Championships.

Saturday, 1st February 2020

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9 Lane 10
A 07:00 4 G U15 4X+
heat
Race: 1NOEC1VILL2OGHS1TIMC20STAN1DUAC2CROC2CGHS2
B 07:04 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2WNKC1WRAC1DUAC1WTUC1STMG1NOEC2VILL1CGHS1
C 07:08    Race: 3TIMC10NOEC3CGHS3WHOC1CROC1VILL3NELC1
D 07:12 3 W Snr 1X
heat
Race: 1TIMC20TIMC21SCR: CURC1INVC1OGHS1BURN1SCR: CGHS1
CTYC1
SCR: ASHC1WRAC1
E 07:16 1 M Prm 1X
heat
Race: 1AVNC1RPCC1SCR: WRAC3RPCC2RPCS5RPCS4RPCS1
F 07:20 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2WNKC1RPCC4RPCC3WRAC1RPCS2RPCS3WRAC2
G 07:24 2 M Snr 1X
heat
Race: 1SCR: CHCC1INVC1DUAC2CBHS1WHOC1SCR: BURN1
AVNC1
OAMC1WRAC2WRAC1
H 07:28 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2CTYC1WRAC3CBHS2SCR: BLEC1
NELC1
SCR: WNKC1
OTAC1
AVNC3AVNC2DUAC1
I 07:32 5 B U15 8X+
heat
Race: 1WTUC1CBHS2CBHS1CHCC1STAN1CHCC2
J 07:36 6 M Clb 8+
heat
Race: 1CHCC2STAN1HTJU1CBHS1DUA*1AVNC1SHIR1CHCC1
K 07:40 7 W Clb 8+
heat
Race: 1RRGS2RRGS1DUA*1CGHS1CURC1
L 07:44 8 G U17 8+
heat
Race: 1STMG1DUA*1WRAC1
M 07:48 9 W Prm 1X
heat
Race: 1RPCC2RPCS2RPCS1CURC1RPCC1OGUC1RPCS3AVNC1
N 07:54 10 W Nov 2X
heat
Race: 1UNCC3AVNC2AVSG1SCR: AVNC3
TIMC10
MARN3VILL3OAMC3ASHC1DUAC2
O 08:00 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2OTAC2ASHC3UNCC1OAMC1NELC2VILL2AVNC1AVSG2SCR: MARN1
CGHS1
P 08:06    Race: 3VILL1NELC1OTAC1STAN1NOEC2MARN2UNCC2TIMC41DUAC1
Q 08:12    Race: 4OGHS1WHOC1SCR: OAMC4
ASHC2
TIMC11WTUC2NOEC1OAMC2WRAC1
R 08:18 11 B U17 4+
heat
Race: 1SCR: CBHS2
SCR: CHCC1
CBHS1STAN1TIMC30BLEC1
S 08:22 12 W U19 4X+
heat
Race: 1WRAC1AVSG1RRGS2VILL1TIMC10CGHS1NELC1
T 08:26 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2TIMC20SCR: RRGS1
ASH*1
MARN1DUAC1STAN1CASH1
U 08:30 13 M Nov 4+
heat
Race: 1ASHC2TIMC30SHIR3CBHS2STBD2STAN1OBHC1
V 08:34 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2CASH1SHIR2ASHC1CBHS1STAN3BLEC1STBD1
W 08:38    Race: 3OTAC1NELC1SHIR1CASH2CUR*1STAN2AVNC1
X 08:42 14 B U16 2X
heat
Race: 1CBHS1SHIR3BLEC2NOEC2CROC1CHCC1NELC1OBHC2
Y 08:46 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2STBD1SHIR1CBHS3NOEC1TIMC30OTAC2OBHC1NELC2
Z 08:50    Race: 3SHIR2BURN1NOEC3BLEC1STBD2CBHS2SCR: SHIR4
OTAC1
A 08:54 17 M Prm 2-
heat
Race: 1RPCS1AVNC1AVNC2
B 08:58 18 M Snr 2-
heat
Race: 1CTYC1CHCC2WRAC1CHCC1CTYC2CBHS1SCR: AVNC1
NELC1
CBHS2
C 09:02 15a M Mst 1X (1000m)
division
Race: 1ASHC1NOEC1SCR: UNCC5
AVNC1
UNCC3UNCC6UNCC4WTUC1DUAC1AVNC2ASHC2
D 09:06 Race: 2UNCC2UNCC1AWGC1OTAC1SCR: WTUC2
E 09:10 15b W Mst 2X (1000m)
final
Race: AUNCC5AVNC1UNCC3WTUC1UNCC4SCR: INVC1
UNCC1
SCR: CROC1UNCC2ASHC1
F 09:14 19 G U16 4X+
heat
Race: 1AVSG1TIMC11WNKC2SCR: VILL1
OTAC1
WHOC1RRGS2CROC2CGHS1
G 09:18 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2SCR: RRGS1
VILL2
CGHS2NELC1RRGS3CROC1WNKC1DUAC1
H 09:22    Race: 3MARN1TIMC10COLC1WTUC1OAMC1PICC1CROC3
I 09:26 20 W Prm 2-
heat
Race: 1AVNC1RPCS1
J 09:30 21 W Snr 2-
heat
Race: 1WRAC1STMG1STMG3CGHS2SCR: ASHC1SCR: RRGS2
K 09:34 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2AVNC1CGHS1RRGS1TIMC10STMG2CURC1
L 09:38 22 M Clb 1X
heat
Race: 1ASHC1STCC5SCR: CHCC3BLEC1CURC1WNKC2STCC4TIMC30OGUC1
M 09:42 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2AVNC2CHCC2SHIR2CBHS1SCR: WTUC1
WNKC1
SCR: BURN1
STCC2
TIMC2ASHC3WHOC1
N 09:46    Race: 3WNKC4CBHS2CTYC1ASHC2AVNC1INVC2CHCC1TIMC1STCC1
O 09:50    Race: 4TIMC31HTJU1STCC3ASHC4WRAC1WNKC3INVC1SHIR1
P 09:54 23 M U19 4+
heat
Race: 1STAN1CHCC4CHCC2CHCC3CBHS1CHCC1STAN2
Q 09:58 24 W Clb 4X-
heat
Race: 1CTYC1MARN1WHOC1DUAC1WRA*1WNKC1
R 10:02 25 G U15 8X+
heat
Race: 1MAR*1CGHS1RRGS1RRGS2WTUC1DUAC1STMG1VILL1NOEC1
S 10:06 26 M Int 4X+
heat
Race: 1CBHS2SHIR1OAMC1WTUC1NELC1OBHC1
T 10:10 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2SHIR2STAN1OTAC1NELC2CBHS1WTUC2
U 10:14 27 G U17 1X
heat
Race: 1TIMC10NOEC2TIMC11BURN1STAN1RRGS1STMG1CASH1
V 10:18 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2INVC1NOEC1COLC1AVSG1CROC1TIMC20CURC1MARN1
W 10:22 28 B U17 2X
heat
Race: 1NELC1OTAC1BLEC2WTUC1OBHC1BLEC4STBD1
X 10:26 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2CROC2TWLC1CHCC1PICC1BLEC1SCR: STAN1CBHS1
Y 10:30    Race: 3TIMC1BLEC3AVNC1TIMC30OBHC2OTAC2CBHS2
Z 10:34 29 B U16 4+
heat
Race: 1STBD1CBHS1CHCC2BLEC1CASH2STAN3
A 10:38 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2SCR: STAN2
STAN1
CBHS2CASH1CHCC1TIMC30
B 10:42 30 G U16 2X
heat
Race: 1WHOC2PICC1VILL2TIMC41COLC1AVSG2WRAC1DUAC1
C 10:46 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2MARN1TIMC20STAN1VILL1AVSG1WNKC2WHOC1
D 10:50    Race: 3MARN2NELC1CGHS1OAMC1BURN1WNKC1CROC1
E 10:54 31 W Int 4X+
heat
Race: 1TIMC10CTY*1STAN1NELC1CROC1WRAC1CASH1CURC1DUAC1
F 10:58 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2PIC*1AVSG1CURC2RRGS1NELC2OGHS1WNKC1SCR: WTUC1OTAC1
G 11:04 32 M Nov 2X
heat
Race: 1BURN1ASHC3PICC1CBHS1AVNC2ASHC2CHCC2SCR: OBHC1STCC1
H 11:10 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2OTAC1OBHC2NELC1CHCC1ASHC1DUAC1TIMC30AVNC1
I 11:16    Race: 3CTYC1OTAC2NOEC1CURC1TIMC41CHCC3NELC2ASHC4
J 11:22 33 M Prm 2X
heat
Race: 1WRAC1RPCS1WRAC2RPCS2RPCC2RPCC1
K 11:26 34 M Snr 2X
heat
Race: 1CBHS1NELC1WRAC1OAMC1OTAC1AVNC2STAN1WHOC1CTYC1
L 11:30 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2WRAC2AVNC1WNKC1DUAC1WTUC1CTYC2CBHS2INVC1
M 11:34 35 W Prm 4X-
heat
Race: 1ASH*1AVNC2CUR*1RPCS1AVNC1
N 11:38 36 M Clb 4+
heat
Race: 1SHIR2CURC1AVNC1SHIR1AVNC2
O 11:42 37 W Clb 2-
heat
Race: 1WNKC1STMG2SCR: RRGS2
DUAC1
WRAC1SCR: RRGS1
OAMC1
SCR: STMG1
P 11:46 38a M Mst 4± (1000m)
final
Race: AAVNC1WTUC1AVNC2NELC1
Q 11:54 40 W Nov 8+
heat
Race: 1MARN1TIMC10OAMC1CGHS2RRGS2NELC1
R 11:58 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2RRGS1BURN1COLC1CURC1UNCC1CGHS1
S 12:02 41 B U17 8+
heat
Race: 1SHIR1TIMC30BLEC1CBHS1STAN1
T 12:06 42 M Int 4+
heat
Race: 1SHIR1CBHS1SHIR2SCR: STAN1
U 12:10 43 G U17 4X+
heat
Race: 1DUAC1WTUC1STAN1TIMC10VILL1CROC1RRGS1STMG1
V 12:14 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2AVSG1COLC1TIMC20SCR: DUAC2
CASH1
BURN1NELC1WHOC1MARN1
W 12:20 44 B U15 2X
heat
Race: 1BLEC2SCR: SHIR2
DUAC1
STAN3PICC1CBHS1WTUC2STCC2CHCC3
X 12:26 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2OBHC1NELC1OTAC1TIMC30STCC3BLEC1STAN2CHCC1SHIR1
Y 12:32    Race: 3CHCC2STCC1BURN1STBD1WTUC1OAMC1STAN1CROC1
Z 12:38 45 W Int 4+
heat
Race: 1AVN*1CTY*1MARN1CURC1STAN1CGHS1TIMC10OAMC1WTUC1
A 12:44 46 G U15 2X
heat
Race: 1NOEC3OTAC1NOEC2SCR: AVSG1WNKC2STAN1WTUC3CROC2
B 12:50 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2TIMC20OGHS2WTUC1WHOC2CROC1NOEC5SCR: NOEC4
DUAC1
WNKC1
C 12:56    Race: 3SCR: CROC3OGHS1WHOC1SCR: TIMC21
DUAC2
NOEC1WTUC2STAN2
D 13:02 47 B U16 4X+
heat
Race: 1OTAC1CHCC2CBHS1NOEC1CHCC1OBHC1SCR: CBHS3
STAN1
CBHS2BLEC1TIMC30
E 13:06 48 M Prm 4-
heat
Race: 1RPCS1AVNC1CTYC1
F 13:14 50 W U19 4+
heat
Race: 1WRAC1VILL1STMG2TIMC10STMG1RRGS1CGHS1
G 13:18 51 G U16 8+
heat
Race: 1SCR: VILL1SCR: DUAC1
CGHS1
TIMC10RRGS1RRGS2STMG1WRAC1
H 13:22 52 M Clb 4X-
heat
Race: 1TIMC1ASHC1DUA*1WRA*1AVNC1CASH1NELC1AVNC2
I 13:26 53 W Clb 1X
heat
Race: 1SCR: CTYC2
TWLC2
SCR: HTJU1AVSG1CGHS1OGUC1BURN1OGHS1SCR: AVNC2
J 13:30 1,2,3,4->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2VILL1SCR: WHOC1
WNKC1
WRAC1SCR: TIMC20
TWLC1
SCR: ASHC1AVNC1INVC1CTYC1
K 13:34 54 B U15 8+
heat
Race: 1BLEC1SHIR2STBD1CBHS1SHIR1STCC1
L 13:38 55 M Nov 4X+
heat
Race: 1STAN2ASHC2OTAC1AVNC1STAN3CBHS2CHCC1NELC1
M 13:42 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2TIMC30CBHS1OTAC2ASHC1WTUC1OBHC1STAN1CUR*1
N 13:46 56 Mx Mst 4X± (1000m)
heat
Race: 1UNCC5UNCC2AVNC2SCR: UNCC4
AVNC1
UNCC3UNCC1ASHC1
O 13:50 57 G U17 2X
heat
Race: 1CROC1INVC1DUAC1NELC3CASH1VILL1WHOC1MARN1
P 13:54 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2TIMC20COLC1STMG1WHOC2SCR: PICC1
CGHS1
AVSG1NELC1NOEC1
Q 13:58    Race: 3TIMC10SCR: MARN2AVSG2WTUC1NELC2BURN1WRAC1
R 14:02 58 B U17 4X+
heat
Race: 1CBHS1CROC1TIMC30CBHS2STAN1OBHC1SHIR1NELC1CHCC1BLEC2
S 14:06 59 W Int 1X
heat
Race: 1CGHS1INVC2WNKC1PICC1MARN1AVNC1WHOC3
T 14:10 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2SCR: AVNC2STAN1CROC1OGHS2BURN2WHOC1INVC1
U 14:14    Race: 3VILL1OTAC1AVSG1NELC1WHOC2DUAC1SCR: RRGS1
TIMC41
V 14:18    Race: 4OGHS1BURN1WRAC1STAN2WTUC1CASH1RRGS2
W 14:22 60 B U16 8+
heat
Race: 1SHIR1STBD1CHCC2CBHS1CBHS2STAN1CHCC1
X 14:26 61 W Nov 4+
heat
Race: 1NELC2OAMC1UNCC2CGHS3CURC1COLC2BURN2MARN1STMG2
Y 14:30 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2UNCC1TIMC10STMG3CGHS2STAN1RRGS2WRAC1COLC1ASHC1
Z 14:34    Race: 3RRGS1BURN1COLC3STMG1TIMC11NELC1AVNC1CGHS1OAMC2
A 14:38 62 M Int 2X
heat
Race: 1NOEC1OTAC2STAN2NELC1CBHS2TIMC31WTUC2SCR: OAMC1
SHIR4
SCR: SHIR2
B 14:42 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2SCR: SHIR3
OAMC2
NELC3SHIR2TIMC30SCR: WTUC1
STAN1
STBD1SHIR1OTAC3
C 14:46    Race: 3BLEC1PICC1OBHC1BURN1STBD2OTAC1NELC2SHIR3
D 14:50 63 M Prm 4X-
heat
Race: 1RPCS1WRAC1SCR: DUAC1
DUA*1
WHOC1AVNC1CTYC1
E 14:54 64 M U19 4X+
heat
Race: 1WTUC1SCR: CHCC2DUA*1STAN1OBHC1CBHS2
F 14:58 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2STCC1CASH1SCR: WNKC1SHIR1CHCC1
G 15:02 65 W Prm 2X
heat
Race: 1RPCS2RPCS1RPCC1OGUC1AVNC1SCR: AVNC2
H 15:06 66 W Snr 2X
heat
Race: 1AVNC1ASHC1CURC1MARN1SCR: AVNC2
CTYC1
TIMC20INVC1WRAC1
I 15:10 67 M Clb 2-
heat
Race: 1CURC2WRAC1TIMC30CHCC1AVNC2CURC1SCR: TIMC1
NELC1
AVNC1
J 15:14 68 W Clb 4+
heat
Race: 1DUAC1CURC1RRGS1OAMC1
K 15:18 69 G U17 4+
heat
Race: 1TIMC10STMG1DUAC1VILL1
L 15:22 70 B U17 1X
heat
Race: 1STAN1TIMC31CROC3BLEC4STBD1OTAC2TWLC1AVNC2SCR: BLEC3
M 15:26 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2TIMC30AVNC1SCR: BLEC1
BLEC1
WTUC1OTAC1STBD2CROC2
N 15:30    Race: 3CBHS1SCR: STBD3
STCC2
OTAC3ASHC1SHIR1CROC1SCR: BLEC2
TWLC2
O 15:34 71 G U15 8+
heat
Race: 1RRGS1STMG1SCR: STAN1
RRGS2
STMG2
P 15:38 72 W Int 2X
heat
Race: 1SCR: CASH2
AVSG2
NELC2CROC1MARN1OGHS2INVC2WTUC1CURC2DUAC1
Q 15:42 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2AVSG1SCR: STAN1CTYC2INVC1SCR: MARN2OGHS3WNKC2PICC1TIMC10
R 15:46    Race: 3WNKC1CASH1OTAC1OGHS1WTUC2WRAC1CTYC1WHOC1
S 15:50    Race: 4CURC1AVNC1DUAC2NELC1WHOC2PICC2WTUC3WNKC3
T 15:54 73 M Nov 8+
heat
Race: 1CBHS1CHCC1CASH1STAN1CBHS2STBD1AVNC1
U 15:58 74a W Mst 4± (1000m)
final
Race: AUNCC2AVNC1WTUC1UNCC1
V 16:02 75a M Mst 2- (1000m)
final
Race: ANELC1SCR: UNCC2
WTUC1
SCR: ASHC1SCR: UNCC3
NELC2
SCR: UNCC1
W 16:06 76 B U15 4X+
heat
Race: 1TIMC30CHCC2OTAC1SHIR3BLEC1WTUC2CBHS2SHIR2STCC1
X 16:10 1,2,3,4->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2BLEC2CHCC1BURN1WTUC1STCC2SHIR1CHCC3SHIR4CBHS1
Y 16:14 77 G U16 4+
heat
Race: 1DUAC1WRAC1SCR: RRGS2COLC2SCR: VILL1
VILL1
CGHS1
Z 16:18 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest CrewRace: 2WTUC1CGHS2OAMC1RRGS1COLC1
A 16:22 78 W Nov 4X+
heat
Race: 1CURC1VILL2CGHS3AVNC1DUAC2MARN2NELC1COLC1TIMC12
B 16:26 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B FinalRace: 2TIMC11DUA*1AVSG1BURN1OAMC1TIMC20NELC3COLC2NOEC2
C 16:30    Race: 3NOEC1BURN2NELC2CGHS1UNCC1RRGS1MARN1VILL1
D 16:34    Race: 4CGHS2ASHC1UNCC2WHOC1OTAC1TIMC10WTUC1WRAC1
E 16:38 79 M Int 1X
heat
Race: 1OTAC3WNKC1PICC1SCR: OAMC2
SHIR2
OTAC5INVC1SCR: CASH1AVNC2STAN1
F 16:42 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2CBHS1AVNC1OTAC2PICC3SHIR1CROC1OAMC1OTAC1CURC1
G 16:46    Race: 3NELC1SCR: AVNC3
PICC2
BLEC2OTAC4TIMC41SCR: BURN1SCR: BLEC1
AVNC4
WTUC1
H 16:50 80 M Clb 2X
heat
Race: 1NELC1SCR: CASH2
CASH1
CURC1BLEC2TIMC3ASHC2SCR: BLEC1
TIMC1
CHCC1
I 16:54 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2WTUC3ASHC1CURC2AVNC1OBHC1SCR: DUAC1
SCR: WTUC1
STCC2TIMC30
J 16:58    Race: 3WNKC1WHOC1WTUC2SCR: UNCC1
AVNC2
STCC1OBHC2TIMC2WRAC1
K 17:02 81 W Clb 2X
heat
Race: 1VILL1WNKC2MARN1SCR: AVSG2
INVC1
NELC1WHOC2HTJU1
L 17:06 1,2,3->A Final; 4,5,6->B FinalRace: 2SCR: CTYC1
WHOC1
WNKC1AVSG1SCR: CASH1NELC2WRAC1VILL2
M 17:10    Race: 3SCR: AVNC1STAN1CTYC2WRA*2TWLC1DUAC1SCR: BURN1
N 17:14 82 M Prm 8+
heat
Race: 1CBHS1CHCC2CTYC1AVNC1STAN1CHCC1SHIR1
N   84 M U19 8+
heat
Race: 1CHCC1SHIR1
O 17:18 85 W U19 8+
heat
Race: 1STMG1CGHS2RRGS2CGHS1STMG2RRGS1
O   83 W Prm 8+
heat
Race: 1AVNC1

Sunday, 2nd February 2020

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9 Lane 10
A 07:00 4 G U15 4X+
final
Race: BNOEC2SCR: DUAC2NELC1WRAC1NOEC1TIMC10VILL2VILL1NOEC3
B 07:04 Race: ADUAC1TIMC20WNKC1CROC1WTUC1STAN1VILL3OGHS1WHOC1
C 07:08 3 W Snr 1X
final
Race: ATIMC21BURN1OGHS1TIMC20INVC1WRAC1CTYC1
D 07:12 1 M Prm 1X
final
Race: ARPCS3AVNC1RPCC4RPCC1RPCC3RPCS1RPCS2RPCC2WRAC1
E 07:16 2 M Snr 1X
final
Race: AWRAC2AVNC1CTYC1DUAC2OTAC1OAMC1DUAC1WRAC1AVNC2
F 07:20 5 B U15 8X+
final
Race: ACBHS2CBHS1CHCC1WTUC1CHCC2STAN1
G 07:24 6 M Clb 8+
final
Race: ASTAN1SCR: DUA*1HTJU1CHCC1AVNC1SHIR1CHCC2CBHS1
H 07:28 7 W Clb 8+
final
Race: ACGHS1RRGS2DUA*1RRGS1CURC1
I 07:32 8 G U17 8+
final
Race: ADUA*1WRAC1STMG1
J 07:36 9 W Prm 1X
final
Race: ARPCC1RPCS2CURC1RPCS1OGUC1RPCS3AVNC1RPCC2
K 07:42 10 W Nov 2X
final
Race: BSTAN1CGHS1NELC1AVSG1WTUC2UNCC1NELC2MARN2UNCC2
L 07:48 Race: AOGHS1NOEC1ASHC1NOEC2OAMC1TIMC10TIMC11DUAC1AVNC1
M 07:54 11 B U17 4+
final
Race: ACBHS1TIMC30STAN1BLEC1
N 07:58 12 W U19 4X+
final
Race: ASTAN1TIMC20CGHS1DUAC1TIMC10ASH*1WRAC1MARN1VILL1
O 08:02 13 M Nov 4+
final
Race: BSHIR3NELC1BLEC1ASHC2OTAC1CBHS1STAN2CBHS2SHIR2
P 08:06 Race: ASTAN1ASHC1CUR*1TIMC30CASH1AVNC1STBD1OBHC1CASH2
Q 08:10 14 B U16 2X
final
Race: BSTBD1SCR: OBHC2BLEC1NELC2BLEC2SHIR2CROC1NOEC1CBHS2
R 08:14 Race: ASHIR1SHIR3STBD2OBHC1NELC1OTAC1CBHS1TIMC30BURN1
S 08:18 17 M Prm 2-
final
Race: AAVNC2RPCS1AVNC1
T 08:22 18 M Snr 2-
final
Race: ACHCC2WRAC1CHCC1SCR: CBHS1CBHS2CTYC1NELC1CTYC2
U 08:26 16a M Mst 2X (1000m)
final
Race: AUNCC4AVNC2NELC1UNCC3WTUC2UNCC2WTUC3AVNC1UNCC1WTUC1
U   16a M Mst 2X (1000m)
division
Race: 1SCR: UNCC2
V 08:30 16b W Mst 1X (1000m)
final
Race: AASHC1UNCC3UNCC1SCR: CROC1SCR: UNCC2
V   16a M Mst 2X (1000m)
division
Race: 2SCR: NELC2
W 08:34 19 G U16 4X+
final
Race: BMARN1CGHS2WNKC2OAMC1CROC1CGHS1VILL2COLC1TIMC11
X 08:38 Race: AWHOC1NELC1WTUC1WNKC1TIMC10RRGS2DUAC1AVSG1PICC1
Y 08:42 20 W Prm 2-
final
Race: ARPCS1AVNC1
Z 08:46 21 W Snr 2-
final
Race: ASTMG2AVNC1STMG3CGHS1STMG1RRGS1CGHS2CURC1WRAC1
A 08:50 22 M Clb 1X
final
Race: BWNKC4ASHC4INVC1TIMC1STCC1TIMC30ASHC3WNKC3WHOC1
B 08:54 Race: AASHC2TIMC2AVNC1WNKC2WRAC1STCC2CTYC1ASHC1SHIR1
C 08:58 23 M U19 4+
final
Race: ACHCC2CHCC1STAN1CBHS1STAN2CHCC4
D 09:02 24 W Clb 4X-
final
Race: AWHOC1CTYC1DUAC1WRA*1WNKC1SCR: MARN1
E 09:06 25 G U15 8X+
final
Race: ACGHS1NOEC1STMG1RRGS1DUAC1WTUC1VILL1RRGS2MAR*1
F 09:10 26 M Int 4X+
final
Race: AOAMC1OTAC1WTUC1NELC2NELC1STAN1OBHC1SHIR2SHIR1
G 09:14 27 G U17 1X
final
Race: ASCR: CROC1COLC1TIMC11INVC1CASH1NOEC1STAN1SCR: MARN1NOEC2
H 09:18 28 B U17 2X
final
Race: BOBHC1CHCC1BLEC3STBD1CROC2AVNC1TWLC1BLEC4OBHC2
I 09:22 Race: ATIMC30PICC1NELC1CBHS1OTAC2OTAC1BLEC1TIMC1WTUC1
J 09:26 29 B U16 4+
final
Race: ACASH1CBHS2CHCC2STAN1STBD1TIMC30CBHS1CHCC1STAN3
K 09:30 30 G U16 2X
final
Race: BWHOC1COLC1CGHS1AVSG1WHOC2CROC1WRAC1TIMC20SCR: OAMC1
L 09:34 Race: AMARN1PICC1NELC1DUAC1WNKC2WNKC1AVSG2STAN1BURN1
M 09:38 31 W Int 4X+
final
Race: ACROC1RRGS1TIMC10OGHS1WRAC1NELC2DUAC1CURC2CURC1
N 09:44 32 M Nov 2X
final
Race: BCHCC3BURN1DUAC1NELC2PICC1ASHC1ASHC3NOEC1NELC1
O 09:50 Race: AASHC2TIMC30CURC1STCC1AVNC1CTYC1OTAC1CBHS1OTAC2
P 09:56 33 M Prm 2X
final
Race: ARPCS1RPCS2RPCC1WRAC1RPCC2WRAC2
Q 10:00 34 M Snr 2X
final
Race: AAVNC2OTAC1CTYC2WRAC1DUAC1STAN1AVNC1CTYC1CBHS2
R 10:04 35 W Prm 4X-
final
Race: AASH*1AVNC2AVNC1RPCS1CUR*1
S 10:08 36 M Clb 4+
final
Race: AAVNC2SHIR2SHIR1AVNC1CURC1
T 10:12 37 W Clb 2-
final
Race: ASTMG2WRAC1SCR: DUAC1OAMC1WNKC1
U 10:16 39b W Mst 4X±
final
Race: AUNCC1ASHC1UNCC2WTUC1AVNC1
V 10:20 40 W Nov 8+
final
Race: ANELC1MARN1CURC1OAMC1RRGS1RRGS2COLC1TIMC10CGHS1
W 10:24 41 B U17 8+
final
Race: ASCR: BLEC1SHIR1CBHS1STAN1TIMC30
X 10:28 42 M Int 4+
final
Race: ASHIR2CBHS1SHIR1
Y 10:32 43 G U17 4X+
final
Race: AMARN1NELC1VILL1COLC1DUAC1TIMC20STAN1CASH1TIMC10
Z 10:38 44 B U15 2X
final
Race: BSTAN1STCC3CBHS1WTUC1CHCC1SCR: WTUC2SHIR1BURN1BLEC2
A 10:44 Race: ANELC1DUAC1OTAC1STAN3STCC1TIMC30OAMC1STCC2CROC1
B 10:50 45 W Int 4+
final
Race: AOAMC1TIMC10STAN1CURC1WTUC1AVN*1CGHS1CTY*1MARN1
C 10:56 46 G U15 2X
final
Race: BWHOC2NOEC3WHOC1OGHS2NOEC2DUAC1WTUC2WNKC2TIMC20
D 11:02 Race: ACROC1STAN2SCR: STAN1OGHS1WNKC1WTUC3DUAC2WTUC1CROC2NOEC1
E 11:08 47 B U16 4X+
final
Race: ANOEC1STAN1CHCC1CBHS1OTAC1OBHC1TIMC30CBHS2BLEC1CHCC2
F 11:12 48 M Prm 4-
final
Race: ACTYC1AVNC1RPCS1
G 11:20 50 W U19 4+
final
Race: AVILL1TIMC10RRGS1STMG1CGHS1WRAC1STMG2
H 11:24 51 G U16 8+
final
Race: ARRGS2WRAC1CGHS1RRGS1STMG1TIMC10
I 11:28 52 M Clb 4X-
final
Race: AAVNC2TIMC1WRA*1AVNC1DUA*1ASHC1CASH1NELC1
J 11:32 53 W Clb 1X
final
Race: BTWLC2CTYC1CGHS1SCR: AVNC1
K 11:36 Race: ATWLC1AVSG1WNKC1OGHS1WRAC1OGUC1INVC1BURN1VILL1
L 11:40 54 B U15 8+
final
Race: ASHIR2CBHS1STCC1STBD1SHIR1BLEC1
M 11:44 55 M Nov 4X+
final
Race: AOTAC2CUR*1NELC1ASHC1AVNC1TIMC30OTAC1STAN1ASHC2
N 11:48 56 Mx Mst 4X± (1000m)
final
Race: AAVNC1AVNC2UNCC1ASHC1UNCC5UNCC2UNCC3
O 11:52 57 G U17 2X
final
Race: BWHOC1BURN1WHOC2VILL1SCR: WRAC1TIMC20AVSG2NELC3AVSG1
P 11:56 Race: ACROC1WTUC1CASH1COLC1TIMC10DUAC1NELC1NELC2NOEC1
Q 12:00 58 B U17 4X+
final
Race: AOBHC1STAN1BLEC2CBHS1TIMC30NELC1SHIR1CROC1SCR: CHCC1CBHS2
R 12:04 59 W Int 1X
final
Race: BRRGS2CGHS1OGHS2AVSG1CROC1PICC1BURN1WHOC3SCR: WHOC1
S 12:08 Race: ASCR: OGHS1WTUC1INVC1DUAC1AVNC1WRAC1SCR: STAN1WHOC2WNKC1
T 12:12 60 B U16 8+
final
Race: ACBHS2CHCC2SHIR1CHCC1STAN1STBD1CBHS1
U 12:16 61 W Nov 4+
final
Race: BCGHS3CGHS2CGHS1CURC1TIMC10TIMC11SCR: WRAC1COLC2NELC1
V 12:20 Race: AMARN1STAN1STMG1OAMC1RRGS2RRGS1COLC1STMG2AVNC1
W 12:24 62 M Int 2X
final
Race: BSHIR3SHIR1TIMC31OBHC1STAN1CBHS2OTAC3NELC2SCR: NELC1
X 12:28 Race: ASHIR4NELC3BLEC1STBD1WTUC2PICC1SCR: STAN2TIMC30OTAC1
Y 12:32 63 M Prm 4X-
final
Race: ACTYC1DUA*1RPCS1WRAC1AVNC1WHOC1
Z 12:36 64 M U19 4X+
final
Race: ASTAN1CHCC1DUA*1CASH1WTUC1SHIR1OBHC1STCC1CBHS2
A 12:40 65 W Prm 2X
final
Race: ARPCS2RPCS1RPCC1OGUC1AVNC1
B 12:44 66 W Snr 2X
final
Race: AMARN1ASHC1TIMC20CURC1INVC1AVNC1CTYC1SCR: WRAC1
C 12:48 67 M Clb 2-
final
Race: ASCR: WRAC1TIMC30CURC2AVNC1CURC1AVNC2SCR: NELC1
D 12:52 68 W Clb 4+
final
Race: ACURC1OAMC1DUAC1RRGS1
E 12:56 69 G U17 4+
final
Race: AVILL1TIMC10DUAC1STMG1
F 13:00 70 B U17 1X
final
Race: BCROC2STBD1OTAC3AVNC1CROC3SHIR1BLEC4STBD2CROC1
G 13:04 Race: ACBHS1TIMC31TIMC30ASHC1OTAC2OTAC1STAN1STCC2WTUC1
H 13:08 71 G U15 8+
final
Race: ARRGS2RRGS1STMG1STMG2
I 13:12 72 W Int 2X
final
Race: BWNKC3OGHS2AVSG2OGHS1SCR: WTUC1CURC1WHOC2WNKC1DUAC2
J 13:16 Race: AWTUC3SCR: NELC2CTYC2PICC2WRAC1DUAC1AVSG1SCR: AVNC1WTUC2
K 13:20 73 M Nov 8+
final
Race: ACBHS1AVNC1CBHS2STBD1CASH1CHCC1STAN1
L 13:24 75b M Mst 4X±
final
Race: ASCR: NELC1WTUC2UNCC1WTUC1UNCC2
M 13:28 76 B U15 4X+
final
Race: BSHIR4SHIR2BURN1CBHS2CBHS1SHIR3STCC2WTUC2CHCC3
N 13:32 Race: ABLEC1OTAC1WTUC1STCC1CHCC1TIMC30SHIR1CHCC2BLEC2
O 13:36 77 G U16 4+
final
Race: ACGHS2CGHS1RRGS1DUAC1OAMC1WRAC1COLC1COLC2WTUC1
P 13:40 78 W Nov 4X+
final
Race: BTIMC20SCR: WRAC1VILL2AVSG1SCR: NELC3SCR: NELC1TIMC10TIMC11UNCC1
Q 13:44 Race: AAVNC1RRGS1CURC1WTUC1DUAC2MARN1NOEC2ASHC1DUA*1
R 13:48 79 M Int 1X
final
Race: BOTAC1OTAC4OTAC3CBHS1SCR: NELC1WNKC1WTUC1CROC1STAN1
S 13:52 Race: ASHIR1PICC2INVC1AVNC4PICC1OTAC2BLEC2OAMC1SHIR2
T 13:56 80 M Clb 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
U 14:00 Race: A - - CANCELLED - -
V 14:04 81 W Clb 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
W 14:08 Race: A - - CANCELLED - -
X 14:12 82 M Prm 8+
final
Race: ASCR: SHIR1CTYC1CHCC2CHCC1AVNC1CBHS1STAN1
X   84 M U19 8+
final
Race: ASHIR1CHCC1
Y 14:16 85 W U19 8+
final
Race: ARRGS2RRGS1STMG1CGHS1CGHS2STMG2
Y   83 W Prm 8+
final
Race: AAVNC1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.