Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 1st February 2020
Race 102 (X) @ 14:26: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Lily Rawson (stroke), Abbey Wilson, Bailey Chapman, Sophie McMillian-Sinclair + Quinn Plunkett (cox)
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
Coached by: Grace Shaw
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
Race 103 (Y) @ 14:30: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#10
TIMC
Emily-Jane Clucas (stroke), Charlotte O'Connell, Kate Mackenzie, Lucy Crawford + Zoliekah Judd (cox)
Coached by: Emily Goodhew
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Grace Shaw
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mike McManaway
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Race 104 (Z) @ 14:34: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Kate Harrison (stroke), Harriett Hopa-Parke, Samantha Ollerenshaw, Willa Nicol + Jessica McArthur (cox)
Coached by: Emily Goodhew
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kylie Johnson
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Giuliana Petronelli (stroke), Rosie Petronelli, Jessica Wedlake, Shelley Stevenson + Jemima Porter (cox)
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Grace Shaw
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 2nd February 2020
Race 218 (U) @ 12:16: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
Coached by: Grace Shaw
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Grace Shaw
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Grace Shaw
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#10
TIMC
Emily-Jane Clucas (stroke), Charlotte O'Connell, Kate Mackenzie, Lucy Crawford + Zoliekah Judd (cox)
Coached by: Emily Goodhew
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Kate Harrison (stroke), Harriett Hopa-Parke, Samantha Ollerenshaw, Willa Nicol + Jessica McArthur (cox)
Coached by: Emily Goodhew
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mike McManaway
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kylie Johnson
|
Race 219 (V) @ 12:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Lily Rawson (stroke), Abbey Wilson, Bailey Chapman, Sophie McMillian-Sinclair + Quinn Plunkett (cox)
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Giuliana Petronelli (stroke), Rosie Petronelli, Jessica Wedlake, Shelley Stevenson + Jemima Porter (cox)
Coached by: Gareth Arnold
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social