Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2021 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 30th January 2021
Race 70 (R) @ 12:06: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Lucy Travis
Boat: Alta
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Charlette Grant
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#4
NOEC
Coached by: Mike Goldsmith
|
Race 71 (S) @ 12:10: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
Race 72 (T) @ 12:14: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#6
NOEC
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#5
NOEC
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 31st January 2021
Race 191 (Y) @ 10:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#6
NOEC
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Lucy Travis
Boat: Alta
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#5
NOEC
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Social