You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: S.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Clyma
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
||||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Hamish Fox
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#1
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Hamish Fox
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: Gareth Vaughan
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#3
JHAR
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Hamish Fox
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Chris Everitt & Milly Van Dam
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre
|
|||
Entity
NAYL
NAYL
Marlborough |
Crew
#1
NAYL
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: Gareth Vaughan
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Clyma
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#3
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
GORE
GORE
Southland |
Crew
#2
GORE
Coached by: Craig Brown
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
Social