Day sheets: Karapiro Club Regatta

These are the day sheets for the 2011 Karapiro Club Regatta.

Gender mixed
Class Masters
School class U15 U17
Club (ability) intermediate senior premier
Boat and and
Seats

Saturday, 3rd December 2011

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
E 10:20 3 W Opn 1X
heat
Race: 1 WESC1 HAMC1 WESC2
F 10:25 4 G U18 4X+
heat
Race: 1 ROTC2 TAWC1 DIOC2 CAMC21 WREC1
G 10:30 Race: 2 CAMC22 ROTC3 ROTC1 DIOC1 TGAC21
H 10:40 6 M Clb 1X
heat
Race: 1 HAMC1 WREC1 WESC2 ROTC1 CAMC1 AKLC1
I 10:45 Race: 2 AKLC3 CAMC2 WESC1 WREC2 TGAC4
J 10:50     Race: 3 AKLC2 WREC3 TGAC2 WESC3 TAWC1 TGAC1
K 10:55 7 W Nov 2X
heat
Race: 1 CAMC21 WTLG21 DIOC2 WESC2 AKLC1
L 11:00 Race: 2 DIOC1 WESC1 CAMC22 AKLC2 ROTC1
M 11:05 8 G U16 4+
heat
Race: 1 ROTC1 TGAC21 WKDS1 DIOC1 TAWC1 NSHC22
N 11:10 9 W Clb 4X-
heat
Race: 1 WESC1 HAMC1 AKLC1
O 11:15 10 M Nov 4X+
heat
Race: 1 ROTC2 CAMC31 ROTC1 CAMC32 CAMC33
P 11:25 12 B U18 1X
heat
Race: 1 TGAC2 ROTC3 CAMC32 CAMC25 CAMC33 CAMC23
Q 11:30 Race: 2 ROTC1 ROTC2 CAMC24 CAMC31 TGAC1 CAMC21
R 11:35 13 M Opn 2-
heat
Race: 1 HAMC1 AKLC1 WESC1 RPCS1
S 11:40 14 M Clb 8+
heat
Race: 1 AKLC11 WKOC1 AKLC12
T 11:45 15 G U18 4+
heat
Race: 1 NSHC22 ROTC1 DIOC2 NSHC21
U 11:50 Race: 2 TGAC22 CAMC21 DIOC3 TAWC1 DIOC1 NSHC23 TGAC21
V 11:55 16 W Clb 4+
heat
Race: 1 WKDS3 HAMC1 WKDS1 AKLC1 TAWC1 WKDS2
W 12:00 18 W Nov 8+
heat
Race: 1 WESC1 HAMC1 DIOC2 WKDS2 TGAC21
X 12:05 Race: 2 DIOC1 CAMC31 WKDS1 NSHC21
Y 12:10 19 M Nov 4+
heat
Race: 1 WESC2 AKLC12 CAMC32 HAMC1 AKLC13 CAMC31
Z 12:15 Race: 2 ROTC1 HAMC2 AKLC11 WESC1 WKOC1
A 12:20 20 M Clb 2X
heat
Race: 1 AKLC1 HAMC2 TGAC5 TGAC1 ROTC1
B 12:25 Race: 2 WESC1 HAMC1 TGAC2 AKLC2 WREC1
D 12:35 23 G U18 2X
heat
Race: 1 CAMC31 TGAC21 DIOC1 ROTC3 CAMC23
E 12:40 Race: 2 CAMC22 DIOC2 ROTC2 TGAC22 DIOC3
F 12:45     Race: 3 WREC1 TGAC23 CAMC21 NSHC21 ROTC1
G 12:50 24 M Opn 2X
heat
Race: 1 WKOC1 WESC1 RPCS1 RPCS2 WESC2 HAMC1
C 12:55 25 W Opn 2X
heat
Race: 1 WESC2 WESC1
H 13:00 26 G U16 2X
heat
Race: 1 NSHC22 HAMC1 ROTC1 NSHC21 ROTC4 DIOC1
I 13:05 Race: 2 TAWC2 DIOC2 TAWC1 ROTC2 TGAC21 ROTC3
J 13:10 27 W Clb 1X
heat
Race: 1 TGAC2 AKLC3 HAMC2 WESC2 WESC1
K 13:15 Race: 2 TGAC1 AKLC1 WREC1 HAMC1 AKLC2
L 13:20 28 B U18 4X+
heat
Race: 1 CAMC22 CAMC21 CAMC31 TGAC1
M 13:25 29 B U16 8+
heat
Race: 1 AKLC11 AKLC12
N 13:35 30 M Clb 4X-
heat
Race: 1 HAMC1 AKLC1 WKOC1 ROTC1 TGAC1 HAMC1
O 13:40 31 W Nov 4X+
heat
Race: 1 DIOC1 NSHC22 CAMC32 CAMC21 DIOC3
P 13:45 Race: 2 NSHC21 DIOC2 WESC1 TGAC21
Q 13:50     Race: 3 TAWC1 TGAC22 CAMC31 AKLC1
R 13:55 33 M Nov 2X
heat
Race: 1 AKLC1 ROTC1 WKOC1
S 14:00 34 G U18 2-
heat
Race: 1 CAMC21 TGAC22 DIOC2 TGAC21 NSHC21 DIOC1
T 14:05 Race: 2 NSHC23 NSHC24 NSHC22 CAMC31 DIOC3
U 14:15 36 W Clb 8+
heat
Race: 1 NSHC21 WKDS1 WKDS2 HAMC1
V 14:20 37 M Clb 4+
heat
Race: 1 TGAC1 AKLC1 HAMC1 WKOC1 WKOC2
W 14:25 38 B U18 4+
heat
Race: 1 AKLC13 AKLC14 AKLC12
X 14:30 Race: 2 TGAC1 AKLC11 CAMC21 CAMC22
Y 14:35 39 M Nov 8+
heat
Race: 1 ROTC1 AKLC11 HAMC1 WESC1 CAMC31
Z 14:40 40 W Nov 4+
heat
Race: 1 WKDS1 WESC3 HAMC1 TAWC1 AKLC1 CAMC31
A 14:45 Race: 2 WKDS3 NSHC21 WKDS2 WESC1 WESC2 NSHC22
B 14:50     Race: 3 WKDS4 HAMC2 DIOC1 TGAC21 CAMC21
C 14:55 41 W Clb 2X
heat
Race: 1 AKLC2 TGAC1 DIOC1 ROTC2 WESC1 TAWC2
D 15:00 Race: 2 HAMC1 WREC1 TAWC1 ROTC1 CAMC31 AKLC1
E 15:05 42 G U18 1X
heat
Race: 1 CAMC22 ROTC1 CAMC21 CAMC31
F 15:10 43 B U16 4+
heat
Race: 1 AKLC11 AKLC12 AKLC13
G 15:15 44 G U16 4X+
heat
Race: 1 TGAC21 DIOC2 ROTC1 TAWC1 ROTC2 DIOC1
H 15:25 46 G U18 8+
heat
Race: 1 WESC1 WKDS2 NSHC22 NSHC21 WKDS1 CAMC21
I 15:35 49 B U18 8+
heat
Race: 1 WKOC1 CAMC21 AKLC12 AKLC11 WESC1

Sunday, 4th December 2011

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
09:05 1 B U18 2X
final
Race: A HAMC1 ROTC1 CAMC23 CAMC21 CAMC31 ROTC1 TGAC1 CAMC32 TGAC3
C 09:10 2 M Opn 1X
final
Race: B WESC1 WKOC3 WESC3 WESC2 WKOC1
D 09:15 Race: A HAMC1 RPCS2 RPCS4 RPCS1 RPCS3 WKOC2
E 09:20 3 W Opn 1X
final
Race: A WESC1 WESC2 HAMC1
F 09:25 4 G U18 4X+
final
Race: B CAMC22 WREC1 ROTC3 TAWC1
G 09:30 Race: A DIOC1 ROTC2 TGAC21 CAMC21 ROTC1 DIOC2
I 09:40 6 M Clb 1X
final
Race: C TGAC2 AKLC2
J 09:45 Race: B CAMC2 WESC3 ROTC1 TGAC1 AKLC1 CAMC1
K 09:50     Race: A TGAC4 HAMC1 TAWC1 WREC1 WREC2 WREC3
L 09:55 7 W Nov 2X
final
Race: B CAMC22 AKLC1 AKLC2 DIOC2
M 10:00 Race: A WTLG21 ROTC1 CAMC21 WESC1 WESC2 DIOC1
N 10:05 8 G U16 4+
final
Race: A ROTC1 TGAC21 DIOC1 WKDS1 NSHC22 TAWC1
O 10:10 9 W Clb 4X-
final
Race: A AKLC1 WESC1 HAMC1
P 10:15 10 M Nov 4X+
final
Race: A CAMC31 ROTC1 ROTC2 CAMC33 CAMC32
S 10:25 12 B U18 1X
final
Race: B ROTC2 TGAC2 ROTC1 CAMC33 CAMC31 ROTC3
T 10:30 Race: A CAMC24 CAMC25 CAMC21 CAMC32 TGAC1 CAMC23
U 10:35 13 M Opn 2-
final
Race: A AKLC1 RPCS1 WESC1 HAMC1
V 10:40 14 M Clb 8+
final
Race: A WKOC1
W 10:45 15 G U18 4+
final
Race: B TGAC22 ROTC1 DIOC3 TAWC1 DIOC1
X 10:50 Race: A NSHC23 NSHC22 TGAC21 NSHC21 CAMC21 DIOC2
Y 10:55 16 W Clb 4+
final
Race: A TAWC1 HAMC1 WKDS3 WKDS1 WKDS2 AKLC1
A 11:00 18 W Nov 8+
final
Race: B HAMC1 DIOC1 TGAC21
B 11:05 Race: A DIOC2 WKDS1 WKDS2 NSHC21 WESC1 CAMC31
D 11:15 19 M Nov 4+
final
Race: A CAMC32 ROTC1 HAMC1 WESC1 WESC2 HAMC2 CAMC31
E 11:20 20 M Clb 2X
final
Race: B AKLC1 AKLC2 HAMC2
F 11:25 Race: A TGAC2 TGAC1 WREC1 TGAC5 HAMC1 ROTC1
J 11:40 23 G U18 2X
final
Race: C DIOC3 ROTC3 TGAC23
K 11:45 Race: B DIOC2 CAMC23 WREC1 DIOC1 TGAC22 ROTC1
L 11:50     Race: A NSHC21 TGAC21 ROTC2 CAMC31 CAMC21 CAMC22
M 11:55 24 M Opn 2X
final
Race: A WKOC1 WESC1 RPCS1 RPCS2 HAMC1 WESC2
N 12:00 25 W Opn 2X
final
Race: A WESC1 WESC2
O 12:05 26 G U16 2X
final
Race: B DIOC2 DIOC1 TAWC2 TGAC21
P 12:10 Race: A ROTC3 ROTC4 TAWC1 ROTC1 ROTC2 NSHC21
Q 12:15 27 W Clb 1X
final
Race: B AKLC1 HAMC2 AKLC2 AKLC3
R 12:20 Race: A WESC1 TGAC1 WESC2 HAMC1 TGAC2 WREC1
S 12:25 28 B U18 4X+
final
Race: A CAMC31 CAMC22 TGAC1 CAMC21 ROTC1
U 12:35 30 M Clb 4X-
final
Race: A HAMC1 AKLC1 ROTC1 WKOC1 TGAC1 HAMC1
W 12:40 31 W Nov 4X+
final
Race: B DIOC2 NSHC22 CAMC31 DIOC1 TGAC21 AKLC1 CAMC32
X 12:45 Race: A NSHC21 TAWC1 CAMC21 TGAC22 WESC1 DIOC3
Z 12:55 33 M Nov 2X
final
Race: A ROTC1 AKLC1
A 13:00 34 G U18 2-
final
Race: B NSHC21 NSHC23 DIOC1 DIOC2
B 13:05 Race: A TGAC21 CAMC31 CAMC21 NSHC22 TGAC22 DIOC3
D 13:15 36 W Clb 8+
final
Race: A NSHC21 WKDS1 WKDS2 HAMC1
E 13:20 37 M Clb 4+
final
Race: A HAMC1 TGAC1 WKOC1 AKLC1 WKOC2
F 13:25 38 B U18 4+
final
Race: A CAMC21 TGAC1 CAMC22
G 13:30 39 M Nov 8+
final
Race: A CAMC31 HAMC1 WESC1 ROTC1
H 13:35 40 W Nov 4+
final
Race: C HAMC2 NSHC22 CAMC31 WESC2
I 13:40 Race: B WESC3 WESC1 DIOC1 WKDS2 TAWC1 TGAC21
J 13:45     Race: A WKDS3 WKDS4 WKDS1 CAMC21 NSHC21 HAMC1
K 13:50 41 W Clb 2X
final
Race: B ROTC2 AKLC2 TAWC1 TAWC2
L 13:55 Race: A DIOC1 WREC1 WESC1 AKLC1 TGAC1 ROTC1
M 14:00 42 G U18 1X
final
Race: A ROTC1 CAMC21 CAMC31 CAMC22
O 14:05 44 G U16 4X+
final
Race: A DIOC2 ROTC1 TGAC21 DIOC1 ROTC2 TAWC1
Q 14:15 46 G U18 8+
final
Race: A WESC1 NSHC21 WKDS1 WKDS2 CAMC21 NSHC22
T 14:20 49 B U18 8+
final
Race: A WESC1 WKOC1 CAMC21
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.