You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#2), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Karapiro Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#8
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#11
RPCW
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#7
WKOC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#10
RPCW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
E Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
F Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#11
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#8
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#7
WKOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#10
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
E Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: Keith Hibberd & Dudley Storey
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
no crew listed
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
F Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#8
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#5
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#5
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
no crew listed
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#7
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: Keith Hibberd & Dudley Storey
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#8
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#5
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#5
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Georgia Gregory (stroke), Rosie Ireland, Grace Michie, Eleanor Bonetti + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Murray Twining
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#5
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Patrick Boyle (stroke), Finn Tracey, Matthew Mascarenhas, Harry Beal + Matthew de Bezancon-Ballaigues (cox)
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
Coached by: Tom Moore & Bradyn Watson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Jared Capon
|
E Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Wallis Grout-Brown (stroke), Lisa Green, Kelly Burrowes, Olivia Proud Foot + Nierensche Perese-Kuil (cox)
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Annabel Averill (stroke), Helena Jones, Benjamin Fitzgerald, Nicole Blears-Woodcock + Emma Averill (cox)
Coached by: Alan McLean & Ted Phelps
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Wallis Grout-Brown (stroke), Lisa Green, Kelly Burrowes, Olivia Proud Foot + Nierensche Perese-Kuil (cox)
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Murray Twining
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#5
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
Coached by: Tom Moore & Bradyn Watson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Brooklyn Elliott (stroke), Jacob Houghton, Caleb Akapita, Cody Limbrick, Harry Yates, Caleb Houghton, Andrew Isaac, Jonty Abrahamson + Matthew Deller (cox)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Niamh Johnson (stroke), Jamie Iro, Louise Swain, Francesca Treuren, Madison Davis-Donnelly, Jessica McIntosh, Sascha Moltschaniwskyj, Mary O'Sullivan + Samantha Eden (cox)
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Harriet Murray (stroke), Selby Filipo, Briana McGuire, MacKenzie Perry, Lara Hindley, Isabella Beale, Helaena Ranson, Freyja Rowley + Matthew Bartlett (cox)
Coached by: Alan McLean & Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Josephine Palmer (stroke), Mekayla Heffernan, Abigail Evans, Tayla Cook, Seren Dixon, Taasha Connon, Georgia Peattie, Eden Shaw + Gemma Muir (cox)
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Brooklyn Elliott (stroke), Jacob Houghton, Caleb Akapita, Cody Limbrick, Harry Yates, Caleb Houghton, Andrew Isaac, Jonty Abrahamson + Matthew Deller (cox)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Niamh Johnson (stroke), Jamie Iro, Louise Swain, Francesca Treuren, Madison Davis-Donnelly, Jessica McIntosh, Sascha Moltschaniwskyj, Mary O'Sullivan + Samantha Eden (cox)
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Josephine Palmer (stroke), Mekayla Heffernan, Abigail Evans, Tayla Cook, Seren Dixon, Taasha Connon, Georgia Peattie, Eden Shaw + Gemma Muir (cox)
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Harriet Murray (stroke), Selby Filipo, Briana McGuire, MacKenzie Perry, Lara Hindley, Isabella Beale, Helaena Ranson, Freyja Rowley + Matthew Bartlett (cox)
Coached by: Alan McLean & Ted Phelps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Madeleine Wilson (stroke), Kate Haines, Hannah Avery, Lucinda Trethewey + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HLCR
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Katie Damsteegt
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Madeleine Wilson (stroke), Kate Haines, Hannah Avery, Lucinda Trethewey + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Katie Damsteegt
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HLCR
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#9
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#8
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: Josh Schmidt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#9
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#8
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#8
WKOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
E Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#24
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#24
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#6
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Fraser
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#6
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#8
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#7
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#8
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Mike Power
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#2
KIC*
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
CAMB
Coached by: Mel Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Mel Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Sydney Brunsman (stroke), Ruby Gooders, Leah van Zyl, Shannon Blake + Sandalika Illangamudalige (cox)
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Adam Wright (stroke), Lachlan Kelliher, Ruairidh Sutherland, Benjamin Fitzgerald + Adam Wright (cox)
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Sydney Brunsman (stroke), Ruby Gooders, Leah van Zyl, Shannon Blake + Sandalika Illangamudalige (cox)
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#2
KIC*
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
CAMB
Coached by: Mel Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Mel Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Adam Wright (stroke), Lachlan Kelliher, Ruairidh Sutherland, Benjamin Fitzgerald + Adam Wright (cox)
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Elyse Rothery
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Thomas Duffett (stroke), Sebastien Eggermont, Erik Todorov, Alasdair Rae + Matthew de Bezancon-Ballaigues (cox)
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Finlay Watson (stroke), Sebastien Sachse-Nodder, Caelan MacDonald, Daniel Cass Galvez + Ben Jans (cox)
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Liam Curran (stroke), Matthew Humphrey, Roberto Cerezo, Simeon Kahuroa + Thomas Karaitiana-Hay (cox)
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#5
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Murray Twining
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Pete Yeoman
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Katie Damsteegt
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Jared Capon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Thomas Duffett (stroke), Sebastien Eggermont, Erik Todorov, Alasdair Rae + Matthew de Bezancon-Ballaigues (cox)
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#5
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HLCR
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Katie Damsteegt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Finlay Watson (stroke), Sebastien Sachse-Nodder, Caelan MacDonald, Daniel Cass Galvez + Ben Jans (cox)
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Liam Curran (stroke), Matthew Humphrey, Roberto Cerezo, Simeon Kahuroa + Thomas Karaitiana-Hay (cox)
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Murray Twining
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Pete Yeoman
|
Social