Gender mixed
Class Masters
School class U15 U17
Club (ability) intermediate
Boat and and
Seats

Saturday, 3rd December 2016

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U16 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20 2 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
G 08:24       Race: 2  
H 08:32 3 W Clb 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
I 08:36       Race: 2  
J 08:40       Race: 3  
K 08:44       Race: 4  
L 08:48 4 M Snr 2-
heat
Race: 1 All->Final
M 08:52 5 G U18 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
N 08:56       Race: 2  
O 09:00 6 G U16 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd; R3,4,5>FB + 1F6
P 09:04       Race: 2  
Q 09:08       Race: 3  
R 09:12 7 M Prm 2-
heat
Race: 1 All->Final
S 09:16 8 W Prm 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 09:20       Race: 2  
U 09:24 9 W Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
V 09:28       Race: 2  
W 09:32       Race: 3  
X 09:40 10 G U18 4+
heat
Race: 1 All->Final
Y 09:44 11 M Clb 8X+
heat
Race: 1 All->Final
Z 09:48 12 W Snr 2X
heat
Race: 1 All->Final
A 09:52 13 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd; R3,4,5>FB + 1F6
B 09:56       Race: 2  
C 10:00       Race: 3  
D 10:04 14 G U16 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 10:08       Race: 2  
F 10:12 15 W Opn 4-
heat
Race: 1 All->Final
G 10:16 16 W Clb 2-
heat
Race: 1 All->Final
H 10:20 17 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
I 10:24       Race: 2  
J 10:32 18 G U18 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
K 10:36       Race: 2  
L 10:40       Race: 3  
M 10:44       Race: 4  
N 10:48       Race: 5  
O 10:52 19 B U16 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
P 10:56       Race: 2  
Q 11:00 20 B U18 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
R 11:04       Race: 2  
S 11:08       Race: 3  
T 11:12       Race: 4  
U 11:16       Race: 5  
V 11:20 21 M Clb 4X-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 11:24       Race: 2  
X 11:28 22 M Prm 1X
heat
Race: 1 All->Final
Y 11:32 23 M Snr 1X
heat
Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
Z 11:36       Race: 2  
A 11:40 24 W Prm 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
B 11:44       Race: 2  
C 11:48       Race: 3  
D 11:52 25 W Snr 1X
heat
Race: 1 All->Final
E 11:56 26 W Clb 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
F 12:00       Race: 2  
G 12:04 27 G U16 8+
heat
Race: 1 All->Final
H 12:08 28 M Clb 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
I 12:12       Race: 2  
J 12:16       Race: 3  
K 12:20 29 M Nov 8+
heat
Race: 1 All->Final
L 12:24 30 W Nov 8X+
heat
Race: 1 All->Final
M 12:32 31 G U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
N 12:36       Race: 2  
O 12:40       Race: 3  
P 12:44 32 W Nov 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
Q 12:48       Race: 2  
R 12:52       Race: 3  
S 13:00 33 M Clb 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
T 13:04       Race: 2  
U 13:08       Race: 3  
V 13:12 34 W Clb 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
W 13:16       Race: 2  
X 13:21       Race: 3  
Y 13:24 35 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Z 13:28       Race: 2  
A 13:32 36 B U16 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
B 13:36       Race: 2  
C 13:40       Race: 3  
D 13:44 37 M Prm 2X
heat
Race: 1 All->Final
E 13:48 38 W Prm 2X
heat
Race: 1 All->Final
F 13:52 39 M Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
G 13:56       Race: 2  
H 14:00       Race: 3  
I 14:08 40 B U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
J 14:12       Race: 2  
K 14:16 41 W Clb 8X+
heat
Race: 1 All->Final
L 14:20 42 M Snr 2X
heat
Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
M 14:24       Race: 2  
N 14:28 43 G U18 2-
heat
Race: 1 All->Final
O 14:32 44 B U16 4+
heat
Race: 1 All->Final
P 14:36 45 M Opn 4-
heat
Race: 1 All->Final
Q 14:40 46 M Clb 2-
heat
Race: 1 All->Final
R 14:44 47 W Nov 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
S 14:48       Race: 2  
T 14:52       Race: 3  
U 14:56       Race: 4  
V 15:04 48 B U18 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
W 15:08       Race: 2  
X 15:12       Race: 3  
Y 15:16       Race: 4  
Z 15:20       Race: 5  
A 15:24 49 M Clb 4+
heat
Race: 1 1,2,3->Final + 2 Next Fastest
B 15:28       Race: 2  
C 15:32 50 G U18 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
D 15:36       Race: 2  
E 15:40       Race: 3  
F 15:44       Race: 4  
G 15:48       Race: 5  
H 15:52 51 W Clb 4X-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
I 15:56       Race: 2  
J 16:00 52 W Opn 4X-
heat
Race: 1 All->Final
K 16:04 53 M Opn 4X-
heat
Race: 1 All->Final
L 16:08 54 G U16 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
M 16:12       Race: 2  
N 16:16       Race: 3  
O 16:20 55 M Nov 8X+
heat
Race: 1 All->Final
P 16:24 56 W Nov 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Q 16:28       Race: 2  
R 16:36 57 B U16 8+
heat
Race: 1 All->Final
S 16:40 58 W Snr 2-
heat
Race: 1 All->Final
T 16:44 59 W Clb 8+
heat
Race: 1 All->Final
U 16:48 60 M Clb 8+
heat
Race: 1 All->Final
V 16:52 61 G U18 8+
heat
Race: 1 All->Final
W 16:56 62 B U18 8+
heat
Race: 1 All->Final

Sunday, 4th December 2016

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:30 1 B U16 1X
final
Race: B  
B 08:35       Race: A  
C 08:40 2 M Nov 4+
final
Race: A  
D 08:45 3 W Clb 2X
final
Race: B  
E 08:50       Race: A  
F 08:55 4 M Snr 2-
final
Race: A  
G 09:00 5 G U18 4X+
final
Race: A  
H 09:05 6 G U16 2X
final
Race: B  
I 09:10       Race: A  
J 09:15 7 M Prm 2-
final
Race: A  
K 09:20 8 W Prm 2-
final
Race: A  
L 09:25 9 W Nov 2X
final
Race: A  
M 09:30 10 G U18 4+
final
Race: A  
N 09:35 11 M Clb 8X+
final
Race: A  
O 09:40 12 W Snr 2X
final
Race: A  
P 09:45 13 B U18 2-
final
Race: B  
Q 09:50       Race: A  
R 09:55 14 G U16 4+
final
Race: A  
S 10:00 15 W Opn 4-
final
Race: A  
T 10:05 16 W Clb 2-
final
Race: A  
U 10:10 17 M Nov 4X+
final
Race: A  
V 10:20 18 G U18 1X
final
Race: B  
W 10:25       Race: A  
X 10:30 19 B U16 4X+
final
Race: B - - CANCELLED - -
X   20 B U18 2X
final
Race: B  
Y 10:35       Race: A  
Z 10:40 19 B U16 4X+
final
Race: A  
A 10:45 21 M Clb 4X-
final
Race: A  
B 10:50 22 M Prm 1X
final
Race: A  
C 10:55 23 M Snr 1X
final
Race: A  
D 11:00 24 W Prm 1X
final
Race: B  
E 11:05       Race: A  
F 11:10 25 W Snr 1X
final
Race: A  
G 11:15 26 W Clb 4+
final
Race: A  
H 11:20 27 G U16 8+
final
Race: A  
I 11:25 28 M Clb 1X
final
Race: B  
J 11:30       Race: A  
K 11:35 29 M Nov 8+
final
Race: A  
L 11:40 30 W Nov 8X+
final
Race: A  
M 11:45 31 G U16 1X
final
Race: B  
N 11:50       Race: A  
O 11:55 32 W Nov 4+
final
Race: B  
P 12:00       Race: A  
Q 12:10 33 M Clb 2X
final
Race: B  
R 12:15       Race: A  
S 12:20 34 W Clb 1X
final
Race: A  
T 12:25 35 B U18 4X+
final
Race: A  
U 12:30 36 B U16 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
V 12:35       Race: A  
W 12:40 37 M Prm 2X
final
Race: A  
X 12:45 38 W Prm 2X
final
Race: A  
Y 12:50 39 M Nov 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
Z 12:55       Race: A  
A 13:00 40 B U18 4+
final
Race: A  
B 13:05 41 W Clb 8X+
final
Race: A  
C 13:10 42 M Snr 2X
final
Race: A  
D 13:15 43 G U18 2-
final
Race: A  
E 13:20 44 B U16 4+
final
Race: A  
F 13:25 45 M Opn 4-
final
Race: A  
G 13:30 46 M Clb 2-
final
Race: A  
H 13:35 47 W Nov 4X+
final
Race: B  
I 13:40       Race: A  
J 13:50 48 B U18 1X
final
Race: B  
K 13:55       Race: A  
L 14:00 49 M Clb 4+
final
Race: A  
M 14:05 50 G U18 2X
final
Race: B  
N 14:10       Race: A  
O 14:15 51 W Clb 4X-
final
Race: A  
P 14:20 52 W Opn 4X-
final
Race: A  
Q 14:25 53 M Opn 4X-
final
Race: A  
R 14:30 54 G U16 4X+
final
Race: B  
S 14:35       Race: A  
T 14:40 55 M Nov 8X+
final
Race: A  
U 14:45 56 W Nov 8+
final
Race: A  
V 14:50 57 B U16 8+
final
Race: A  
W 14:55 58 W Snr 2-
final
Race: A  
X 15:00 59 W Clb 8+
final
Race: A  
Y 15:05 60 M Clb 8+
final
Race: A  
Z 15:10 61 G U18 8+
final
Race: A  
A 15:15 62 B U18 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.