Day sheets: Memorial Regatta UPDATED

These are the day sheets for the 2017 Memorial Regatta.

Gender mixed
Class Masters
School class U15 U17
Club (ability)
Boat and and
Seats

Saturday, 18th November 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 09:00 1 B U16 1X
heat
Race: 1 HKIC1 CAMC33 CAMC21 CAMC24 CAMC34 CAMC25 ROTC2
B 09:05 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 HAMB1 CAMC23 CAMC22 ROTC1 CAMC31 CAMC32 HKIC2
C 09:10 2 M Nov 4+
heat
Race: 1 TAWC1 HAMB3 MERC1 COMC1 WESC32 SHAK2 SHAK1
D 09:15 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 HAMB1 SHAK3 WESC31 MERC2 HAMB2 CAMC21
E 09:20 3 W Int 2X
heat
Race: 1 TAWC3 TAWC1 ROTC1 WKOC1 CAMC31 HKIC1
F 09:25 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 TGAC21 HKIC2 TAWC2 CAMC32 KICC1 WKOC2
G 09:30 4 W Clb 2X
heat
Race: 1 AKLC2 WKOC2 MERC1 HAMG1 WESC31 TGAC21 CAMC32 KICC1
H 09:35 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 AKLC1 WKOC1 NSHC1 CAMC31 HAMG2 HKIC1 TGAC22 HWBC1
I 09:40 5 G U18 4X+
heat
Race: 1 MERC1 MERC2 CAMC21 ROTC1 TGAC21
J 09:45 6 G U16 2X
heat
Race: 1 CAMC23 WESC22 TAWC2 WESC31 TGAC22 HAMC11 MERC1
K 09:50 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 WESC24 TGAC21 COMC2 CAMC21 MERC2 WESC32
L 09:55     Race: 3 WESC21 WESC23 CAMC22 CAMC31 COMC1 TAWC1
M 10:00 7 M Snr 2-
heat
Race: 1 NSHC4 NSHC12 NSHC13 HAMB3 NSHC11 WKOC1

Sunday, 19th November 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:00 7 M Snr 2-
heat
Race: 2 HAMB1 NSHC2 HAMB2 NSHC1 NSHC3
B 07:05 11 W Nov 2X
heat
Race: 1 ROTC3 WESC32 COMC1 ROTC1 HAMG1 CAMC23
C 07:10 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 AKLC1 CAMC21 ROTC5 CAMC22 ROTC4 WESC31
D 07:15     Race: 3 CAMC31 ROTC2 KICC1 CAMC24 HAMG2
E 07:20 15 G U16 4+
heat
Race: 1 WESC21 COMC1 HAMC11 WKOC1 HAMG1
F 07:25 1,2,3->Final + 2 Next Fastest Race: 2 CAMC21 WESC22 HAMC31 WKOC2
G 07:30 17 M Nov 4X+
heat
Race: 1 HAMB3 CAMC23 CAMC31 TAWC1 WESC31
H 07:35 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 COMC1 MERC2 SHAK2 CAMC21 CAMC22
I 07:40     Race: 3 SHAK3 SHAK1 WESC32 MERC1 CAMC32 HAMB1
J 07:45 18 G U18 1X
heat
Race: 1 TAWC1 CAMC22 CAMC32 HWBC1 CAMC21 COMC1 WENT1
K 07:50 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 HKIC1 WENT2 CAMC33 WESC31 CAMC31 COMC2 ROTC1
L 07:55 19 B U16 4X+
heat
Race: 1 HKIC1 CAMC31 HAMB2 SHAK1 CAMC21
M 08:00 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 ROTC1 HAMB1 WESC31 CAMC22 SHAK2
N 08:05 20 B U18 2X
heat
Race: 1 KICC2 CAMC21 KICC1 WESC32 HAMB6 HAMB2 HAMB1 NSHC12
O 08:10 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 NSHC11 HAMB5 WESC31 CAMC31 HKIC1 KICC3 HAMB4
P 08:15 21 M Int 4X+
heat
Race: 1 HAMB1 COMC2 CAMC1 HAMB3 KICC2 SHAK1
Q 08:20 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 COMC1 HAMB2 KICC1 SHAK2 CAMC2
R 08:25 23 W Nov 4+
heat
Race: 1 ROTC1 TAWC1 WKOC3 WKOC4 WESC22 MERC2
S 08:30 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 MERC1 CAMC22 TAWC2 WKOC1 ROTC2 WESC21
T 08:35     Race: 3 WESC23 HAMG1 CAMC21 WKOC2 WESC31
U 08:40 35 G U16 1X
heat
Race: 1 TAWC1 COMC2 HKIC1 WESC32 CAMC32 CAMC22
V 08:45 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 WESC31 CAMC21 WENT1 COMC3 CAMC33
W 08:50     Race: 3 TAWC2 HKIC4 COMC1 CAMC31 WENT2
X 08:55 36 M Int 2X
heat
Race: 1 CAMC21 COMC1 HAMB2 ROTC1 SHAK2 SHAK1
Y 09:00 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 WHAC2 CAMC1 SHAK3 KICC1 HAMB3
Z 09:05 38 W Int 1X
heat
Race: 1 CAMC31 KICC4 NSHC1 ROTC2 TAWC4 TAWC5 COMC1
A 09:10 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 ROTC3 KICC2 TAWC3 CAMC1 KICC3 CAMC32
B 09:15 40 B U18 4X+
heat
Race: 1 HAMB1 HKIC1 CAMC31 HAMB4 WESC31
C 09:20 1,2,3->Final + 2 Next Fastest Race: 2 NSHC11 HAMB2 HAMB3 KICC1
D 09:25 41 B U16 2X
heat
Race: 1 CAMC32 SHAK2 HAMB2 ROTC1 CAMC31
E 09:30 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 SHAK1 COMC1 HAMB1 CAMC22 WESC31 CAMC23
F 09:35     Race: 3 SHAK3 CAMC21 HKIC1 SHAK4 CAMC33 COMC2
G 09:40 46 M Nov 2X
heat
Race: 1 CAMC22 KICC2 ROTC1 MERC2 CAMC21 HAMB1
H 09:45 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 HAMB2 MERC1 KICC1 CAMC23
I 11:30 54 W Nov 4X+
heat
Race: 1 ROTC3 CAMC25 CAMC24 HKIC2 HAMG1 CAMC31
J 11:35 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 CAMC32 HKIC1 WESC31 TAWC1 WKOC1 ROTC2 CAMC21 MERC1
K 11:40     Race: 3 ROTC1 CAMC22 CAMC23 MERC2
L 11:45 55 B U18 1X
heat
Race: 1 COMC1 CAMC23 ROTC2 KICC1
M 11:50 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 COMC2 HAMB1 CAMC21 ROTC1 KICC4 KICC3
N 11:55     Race: 3 CAMC22 CAMC31 MERC1 WESC31 KICC6 WENT1
O 12:00 63 G U16 4X+
heat
Race: 1 COMC1 CAMC23 HAMC31 MERC1 WKOC1 CAMC21
P 12:05 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 CAMC22 WESC31 CAMC31
Q 12:10 65 W Nov 8+
heat
Race: 1 CAMC23 WKOC1 TAWC1 HAMC11 CAMC22
R 12:15 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 WKOC2 WESC31 CAMC21 MERC1 HAMG1
S 12:20 1 B U16 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
T 12:24 2 M Nov 4+
final
Race: A WESC32 CAMC21 COMC1 HAMB3 HAMB1 HAMB2 SHAK1 MERC2
U 12:28 3 W Int 2X
final
Race: A TGAC21 TAWC3 WKOC2 ROTC1 CAMC32 WKOC1 KICC1 CAMC31
V 12:32 4 W Clb 2X
final
Race: A HAMG1 HAMG2 CAMC31 TGAC21 CAMC32 KICC1 HKIC1
W 12:36 5 G U18 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
X 12:40 6 G U16 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
Y 12:44 Race: A - - CANCELLED - -
Z 12:48 7 M Snr 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
A 12:52 9 W Snr 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
B 12:56 11 W Nov 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
C 13:00 12 G U18 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
D 13:04 13 M Int 8X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
E 13:08 14 B U18 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
F 13:12 15 G U16 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
G 13:16 17 M Nov 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
H 13:20 18 G U18 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
I 13:24 19 B U16 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
J 13:28 20 B U18 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
K 13:32 21 M Int 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
L 13:36 22 M Clb 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
M 13:40 23 W Nov 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
N 13:44 25 M Snr 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
O 13:48 27 W Snr 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
P 13:52 28 W Int 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Q 13:56 29 W Clb 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
R 14:00 30 G U16 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
S 14:04 31 M Int 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
T 14:08 32 M Clb 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
U 14:12 33 M Nov 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
V 14:16 34 W Nov 8X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
W 14:20 35 G U16 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
X 14:24 36 M Int 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
Y 14:28 37 M Clb 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
Z 14:32 38 W Int 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
A 14:36 39 W Clb 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
B 14:40 40 B U18 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
C 14:44 41 B U16 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
D 14:48 42 M Snr 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
E 14:52 44 W Snr 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
F 14:56 46 M Nov 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
G 15:00 47 B U18 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
I 15:08 49 G U18 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
J 15:12 50 B U16 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
K 15:16 51 W Opn 4-
final
Race: A - - CANCELLED - -
P 15:36 56 M Int 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
P   57 M Clb 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Q 15:40 58 G U18 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
R 15:44 59 W Int 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
S 15:48 60 W Clb 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
T 15:52 61 W Opn 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
U 15:56 62 M Opn 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
W 16:04 64 M Nov 8X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Y 16:12 68 M Int 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Y   66 B U16 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Z 16:16 69 W Clb 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Z   71 G U18 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
A 16:20 72 B U18 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
A   70 M Clb 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.