Sunday, 2nd December 2018

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 07:30 49 G U16 2X
heat
Race: 1 NSHC22 MACL1 HAMG2 ROTC1 TAWC2 BPCC3 TRGG21 AKLC32
B 07:34 1,2->A Final; 3,4->B Final Race: 2 HAMC11 AKLC51 HAMG1 NSHC21 CAMC32 COMC3 BPCC2
C 07:38     Race: 3 MERC1 TAWC1 WREC1 COMC1 CAMC31 HAMC1 AKLC33
D 07:42     Race: 4 BPCC1 TRGG22 COMC2 WHAC1 MACL2 AKLC31 WESC31
E 07:46 50 G U18 2-
heat
Race: 1 ROTC1 AKLC31 NSHC21 WKOC2 HAMC11
F 07:50 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 AKLC32 GLDW1 KGCA1 WKOC1 CAMC31
G 07:54 51 B U16 4+
heat
Race: 1 AKLC52 WESC31 MERC2 KGCA2 NSHC11 NSHC13 SCR: TGAC1
H 07:58 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 HAMB1 NSHC12 MERC1 GLDW1 ZCHG1 ROTC1 WESC21 AKLC51
I 08:02 54 W Nov 4X+
heat
Race: 1 HAMC4 MACL2 WKOC1 SCR: HAMG1 SCR: HAMC2 TGAC3 BPCC1
J 08:06 1,2->A Final; 3,4->B Final Race: 2 NSHC21 TGAC2 MERC3 GLDW2 TRGG22 HAMC11 AKLC33 CAMC32
K 08:10     Race: 3 GLDW3 TRGG21 CAMC1 NSHC1 MERC2 HAMC1 AKLC32 WESC31
L 08:14     Race: 4 GLDW1 HAMC3 MACL1 ZCHG31 TGAC1 AKLC31
M 08:18 55 M Int 4+
heat
Race: 1 COMC1 TGAC2 HAMB1 WREC1
N 08:22 1,2,3->Final + 2 Next Fastest Race: 2 ZCHG1 NSHC11 HAMC1
O 08:26 56 M Clb 2X
heat
Race: 1 NSHC1 AKGC2 AKLC1 SHAK2 WKOC3 WREC1
P 08:30 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 SHAK1 SJHM1 GLDW2 WKOC1 AKGC1 WESC21
Q 08:34     Race: 3 SHAK3 SCR: AKGC3 SJHM2 WESC22 GLDW1
R 08:38 57 M Nov 8X+
heat
Race: 1 HAMB2 KGCA2 WESC31 SHAK1 HAMB1 BPC*1
S 08:42 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 KGCA1 SPCC1 NSHC11 HAMB3 AKGC1
T 08:50 58 B U18 1X
heat
Race: 1 COMC2 SCR: WHAC2 AKLC1 WESC23 WESC31 ROTC1 KGCA3 GLDW2
U 08:54 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 MACL2 KGCA2 BPCC2 COMC1 SJHM2 AKLC51 WESC21
V 08:58     Race: 3 KGCA1 SJHM1 BPCC1 GLDW1 WESC22 MACL1 AKLC2
W 09:02 59 W Int 4X+
heat
Race: 1 HAMC1 WREC2 AKLC32 WKOC1 BPCC2 AKLC1
X 09:06 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 ROTC1 MERC1 AKLC31 WREC1 ZCHG1 CAMC31 HAMC11
Y 09:10 61 G U18 2X
heat
Race: 1 AKLC31 GLDW3 GLDW2 BPCC2 WKOC1 KGCA3 TGAC2
Z 09:14 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd Race: 2 KGCA1 TAWC1 SCR: MACL1 GLDW1 TRGG21 SCR: WHAC1
A 09:18     Race: 3 BPCC1 TGAC1 GLDW4 CAMC31 TRGG22 KGCA2
B 09:22 64 G U16 4X+
heat
Race: 1 AKLC31 COMC1 GLDW1 AKLC32 HAMG2 ROTC1
C 09:26 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 TRGG21 BPCC1 MACL1 HAMG1 AKLC33
D 09:30 65 W Nov 8+
heat
Race: 1 NSHC1 MACL1 TGAC1 HAMC2 AKLC31
E 09:34 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 HAMC1 NSHC22 WESC31 AKLC51 CAMC31 WKOC1
F 09:42 66 B U16 8+
heat
Race: 1 WESC21 AKLC51 SHAK1 NSHC12 TGAC1
G 09:46 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated Race: 2 NSHC11 AKGC1 KGCA1 HAMB1
J 09:50 1 B U18 2-
final
Race: A AKGC1 WESC31 NSHC14 KGCA1 NSHC11 NSHC12 SHAK1 NSHC15
K 09:54 2 B U16 1X
final
Race: A WESC32 SHAK1 MACL1 WHAC1 CAMC31 GLDW1 COMC1 BPCC2
H 10:04 73 G U18 8+
heat
Race: 1 AKLC33 AKLC32 HAMC11 NSHC21 WKOC1
I 10:08 1,2,3->Final + 2 Next Fastest Race: 2 NSHC22 AKLC31 WKOC2 WESC31
L 10:12 3 W Clb 1X
final
Race: A WREC1 WESC2 TRGG23 MACL1 TRGG21 WHAC1 HAMC1 GLDW1
M 10:16 4 M Clb 1X
final
Race: A NSHC2 WHAC1 WREC1 WKOC1 NSHC1 WREC2 WESC3 WESC4
N 10:20 5 M Snr 2-
final
Race: A WESC3 WESC2 WESC1 WKOC1 WKOC3 AKLC1 WKOC2
O 10:24 6 M Prm 2-
final
Race: A RPCW4 RPCW1 RPCW3 RPCW5 WKOC1 RPCW2
P 10:28 7 M Int 1X
final
Race: B AKLC2 WREC3 AKLC5 HAMC1 WHAC2 WESC21 CAMC33 HAMC3
Q 10:32 Race: A CAMC1 CAMC32 AKLC1 COMC1 AKGC2 NSHC1 HAMC2 WKOC1
R 10:36 8 W Snr 2-
final
Race: A WESC2 WESC3 WESC1 CAMC1 WKOC1 CAMC2 AKLC1
S 10:40 9 W Prm 2-
final
Race: A RPCW3 RPCW1
T 10:44 10 M Nov 4+
final
Race: A COMC1 AKLC51 AKGC2 HAMB1 AKGC1 HAMB2 MERC1 AKGC3
U 10:52 11 G U16 4+
final
Race: A AKLC32 HAMC11 HAMG1 NSHC22 WKOC1 AKLC51 AKLC31 AKLC33
V 10:56 12 G U18 1X
final
Race: B BPCC2 TRGG22 MERC1 GLDW4 HAMC1 MACL3 KGCA2 TRGG21
W 11:00 Race: A NSHC1 TGAC1 BPCC1 COMC1 GLDW1 AKLC31 GLDW3 COMC2
X 11:04 13 W Clb 2-
final
Race: A WKOC1 NSHC1
Y 11:08 14 W Int 2X
final
Race: B AKLC33 MERC1 HAMC11 CAMC1 HAMC1 WESC31 WKOC2 BPCC3
Z 11:12 Race: A BPCC2 WREC2 WREC1 NSHC1 WHAC1 BPCC1 MERC3 WKOC1
A 11:16 15 B U16 4X+
final
Race: A WESC22 NSHC12 GLDW1 HAMB1 AKGC1 SHAK1 MACL1 KGCA1
B 11:20 16 B U18 2X
final
Race: A SJHM1 WESC1 MACL1 WESC23 SJHM2 MACL2 WESC21 AKGC2
C 11:24 17 M Int 4X+
final
Race: A AKGC1 CAMC31 NSHC11 KGCA1 HAMC1 ZCHG1 HAMB1 WREC1
D 11:28 18 M Clb 4X-
final
Race: A COMC1 WKOC1 WESC1 AKLC1
E 11:32 19 M Nov 4X+
final
Race: B WESC22 NSHC11 SHAK2 NSHC12 HAMB2 NSHC13 WESC32 HAMC2
F 11:36 Race: A COMC1 AKGC1 GLDW1 TGAC1 SHAK1 HAMB1 KGCA3 HAMC1
G 11:44 20 G U16 8+
final
Race: A AKLC51 CAMC31 WESC31 AKLC31 HAMC11 AKLC32 NSHC21 NSHC22
H 11:48 21 G U18 4X+
final
Race: A KGCA1 AKLC31 GLDW1 NSHC22 AKLC32 WESC31 COMC1 CAMC31
I 11:52 22 W Nov 2X
final
Race: B HAMC11 CAMC2 ROTC2 AKLC1 HAMC1 AKLC31 HAMC12 AKLC32
J 11:56 Race: A NSHC2 CAMC1 WREC1 WKOC2 NSHC1 TGAC1 TGAC2 ROTC1
K 12:04 23 M Prm 1X
final
Race: A RPCW6 RPCW3 RPCW2 RPCW1 RPCW7 RPCW4 RPCW5
L 12:08 24 M Snr 1X
final
Race: A WESC1 WKOC1 WESC2 AKLC1 WESC3 WKOC2
M 12:12 25 W Prm 1X
final
Race: A RPCW6 RPCW1 RPCW4
N 12:16 26 W Snr 1X
final
Race: A NSHC1 WESC1 COMC1 WKOC2 NSHC2 CAMC1
O 12:20 27 W Clb 2X
final
Race: A COMC2 WESC1 ROTC1 MERC1 TRGG21 WREC1 BPCC1 MACL1
P 12:24 28 W Int 4+
final
Race: A GLDW1 AKLC1 WKOC1
Q 12:28 29 M Nov 8+
final
Race: A GLDW1 SPCC1 AKGC1 HAMB1 HAMB2 NSHC11 TGAC1 SHAK1
R 12:32 30 G U16 1X
final
Race: A SCR: BPCC3 COMC3 TGAC1 COMC4 MERC1 NSHC1 SCR: BPCC4 TRGG21
S 12:36 31 M Int 2X
final
Race: B TAWC1 HAMC3 SHAK1 WREC1 CAMC1 CAMC31 WREC3 MERC1
T 12:40 Race: A WESC21 COMC2 NSHC1 AKLC2 WHAC2 NSHC2 WREC2 HAMC1
U 12:44 32 W Nov 4+
final
Race: B NSHC2 SCR: ROTC1 NSHC22 NSHC21 HAMC2 WESC32 COMC1 SCR: GLDW1
V 12:48 Race: A HAMC1 AKLC51 NSHC1 WKOC4 WKOC1 NSHC23 CAMC31 WESC31
W 13:00 33 M Clb 4+
final
Race: A WKOC1 NSHC11 WESC1 AKGC1 ZCHG1 AKGC2 NSHC12 AKLC1 SHAK1
X 13:04 34 W Int 8X+
final
Race: A
Y   35 B U18 4X+
final
Race: A WESC1 AKGC1 GLDW1 WESC22 KGCA1 AKGC2 SJHM1 MACL1
Z 13:08 36 B U16 2X
final
Race: B MACL2 SHAK3 GLDW1 TGAC2 GLDW3 TAWC1 BPCC1 KGCA3
A 13:12 Race: A SHAK2 HAMB1 SJHM1 MACL1 WESC31 SHAK1 ROTC2 KGCA1
B 13:16 37 G U18 4+
final
Race: A HAMC11 AKLC32 WKOC3 WKOC2 WKOC1 NSHC21 NSHC22 AKLC31
C 13:20 38 W Clb 4+
final
Race: A CAMC31 TGAC1 AKLC1
D 13:24 39 M Snr 2X
final
Race: A WESC1 WESC2 AKLC1 AKLC2 WKOC1 AKLC3
E 13:28 40 M Prm 2X
final
Race: A RPCW1 RPCW5 RPCW4 RPCW3 RPCW2
F 13:32 41 W Snr 2X
final
Race: A NSHC2 CAMC2 WKOC1 CAMC1 WKOC2 NSHC1 WESC1 AKLC1
G 13:36 42 W Prm 2X
final
Race: A RPCW2
H 13:40 43 M Int 8X+
final
Race: A SHAK1 HAMB3 AKGC1 HAMB2 KGCA1 KGCA2
I 13:44 44 M Nov 2X
final
Race: A BPCC1 COMC1 HAMC1 HAMB1 TGAC2 AKGC1 TGAC1 GLDW1
J 13:48 34 W Int 8X+
final
Race: A BPCC1
J   45 W Nov 8X+
final
Race: A AKLC31 COMC1 TGAC1 NSHC1 TRGG21
J 13:52 Race: A
K 13:56 46 B U18 4+
final
Race: A NSHC12 AKGC3 WESC31 NSHC11 AKGC2 AKGC1 SHAK1
L 14:00 47 M Clb 2-
final
Race: A SHAK1 WESC1 NSHC1 WKOC1 NSHC2
M 14:04 48 W Int 1X
final
Race: A CAMC1 HAMC2 BPCC1 WREC1 COMC1 MERC1 WREC2 KGCA1
N 14:08 49 G U16 2X
final
Race: B NSHC21 MACL1 COMC1 CAMC32 AKLC32 AKLC31 CAMC31 TRGG22
O 14:12 Race: A AKLC33 TRGG21 BPCC1 MERC1 HAMG2 HAMG1 HAMC11 COMC2
P 14:16 50 G U18 2-
final
Race: A AKLC32 KGCA1 GLDW1 WKOC2 WKOC1 HAMC11 AKLC31 ROTC1
Q 14:20 51 B U16 4+
final
Race: A WESC21 AKLC52 NSHC13 NSHC11 SCR: HAMB1 AKLC51 NSHC12 WESC31
R 14:24 52 W Opn 4-
final
Race: A WESC2 WESC1 RPCW1 WKOC1
S 14:28 53 M Opn 4-
final
Race: A WKOC2 WKOC1 RPCW1 RPCW2 WESC1 WESC2
T 14:32 54 W Nov 4X+
final
Race: B TRGG22 MERC1 HAMC11 CAMC31 NSHC1 SCR: TGAC3 BPCC1 TRGG21
U 14:36 Race: A AKLC33 ROTC1 CAMC1 TGAC1 WKOC1 TGAC2 HAMC3 HAMC1
V 14:44 55 M Int 4+
final
Race: A TGAC2 WREC1 COMC1 HAMB1 NSHC1 HAMC1 NSHC11
W 14:48 56 M Clb 2X
final
Race: A SHAK1 SHAK3 AKLC1 WESC22 AKGC1 WREC1 WKOC1 NSHC1
X 14:52 57 M Nov 8X+
final
Race: A HAMB2 WESC31 NSHC11 HAMB3 HAMB1 KGCA2 AKGC1 KGCA1
Y 15:00 58 B U18 1X
final
Race: A WESC21 MACL2 WESC22 KGCA2 GLDW2 KGCA1 WESC23 GLDW1
Z 15:04 59 W Int 4X+
final
Race: A CAMC31 HAMC11 AKLC1 WKOC1 NSHC1 WREC1 WREC2 WHAC1
A 15:08 60 W Clb 4X-
final
Race: A WKOC1 HAMC1 BPC*1 AKLC1
B 15:12 61 G U18 2X
final
Race: A GLDW3 WKOC1 KGCA1 TRGG22 GLDW2 TGAC1 TAWC1 BPCC1
C 15:16 62 W Opn 4X-
final
Race: A SCR: WESC2 SCR: WESC1 WKOC1 CAMC1 RPCW1 NSHC1
D 15:20 63 M Opn 4X-
final
Race: A RPCW3 SCR: NSHC1 WKOC1 RPCW2 SCR: WESC1 RPCW1 AKLC1
E 15:24 64 G U16 4X+
final
Race: A AKLC33 AKLC31 MACL1 BPCC1 HAMG2 COMC1 HAMG1 ROTC1
F 15:28 65 W Nov 8+
final
Race: A MERC1 WESC31 AKLC31 TGAC1 WKOC1 NSHC22 GLDW1 HAMC1
G 15:36 66 B U16 8+
final
Race: A NSHC12 AKGC1 HAMB1 NSHC11 WESC21 SHAK1 SCR: TGAC1 KGCA1
H 15:40 67 W Int 8+
final
Race: A HAMC11 HAMC1 TAWC1 WKOC1
H   69 W Clb 8+
final
Race: A
I 15:44 68 M Int 8+
final
Race: A TGAC1 SCR: HAMB2 SCR: HAMB1 GLDW1 COMC1
I   70 M Clb 8+
final
Race: A
J 15:48 69 W Clb 8+
final
Race: A TRGG21 MERC1
J   71 W Snr 8+
final
Race: A CAMC1 AKLC1 WESC1
K 15:52 70 M Clb 8+
final
Race: A WESC1 GLDW1
K   72 M Snr 8+
final
Race: A WKOC1 AKLC1 WESC1
L 15:56 73 G U18 8+
final
Race: A NSHC21 AKLC33 HAMC11 WKOC1 WKOC2 WESC31 NSHC22 AKLC32
M 16:00 74 B U18 8+
final
Race: A WESC31 AKGC1 NSHC11 AKGC2
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.