Day sheets: Club Regatta
These are the day sheets for the 2018 Club Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 1st December 2018
Race 2 (B) @ 08:04: Event 1, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
Race 24 (X) @ 09:32: Event 12, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 25 (Y) @ 09:36: Event 12, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 33 (G) @ 10:08: Event 15, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 34 (H) @ 10:12: Event 15, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Thomas Ogg (stroke), Charlie Ludbrook, Alex Tooman, Connor Hislop-Donaldson + Charles Finlayson (cox)
|
Race 40 (N) @ 10:36: Event 17, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 42 (P) @ 10:44: Event 19, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 43 (Q) @ 10:48: Event 19, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 44 (R) @ 10:52: Event 19, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Mataia Cotterill (stroke), Sebastian Ricketts, Crue Ellis-Williams, Cole Barfoot + James Chapman (cox)
|
Race 49 (W) @ 11:12: Event 21, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 68 (P) @ 12:28: Event 31, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 78 (Z) @ 13:08: Event 35, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 79 (A) @ 13:12: Event 35, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 80 (B) @ 13:16: Event 36, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 81 (C) @ 13:20: Event 36, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 82 (D) @ 13:24: Event 36, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
|
Race 83 (E) @ 13:28: Event 36, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 92 (N) @ 14:04: Event 43, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Mason Chadfield (stroke), Hugo Caughey, Winston Yan, Nick Goodwin, Cole Barfoot, Georg Dalgleish, Sebastian Ricketts, Aden Urwin + Charles Couillault (cox)
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
William Olde (stroke), Hugo Hay, Laga Jensen, Setoga Setoga, Jack Trusler, Mataia Cotterill, Charles Thomas, Baxter McGillivray + James Chapman (cox)
|
Race 97 (S) @ 14:24: Event 46, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 98 (T) @ 14:28: Event 46, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 100 (V) @ 14:36: Event 48, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 101 (W) @ 14:40: Event 48, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 102 (X) @ 14:44: Event 48, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 2nd December 2018
Race 108 (F) @ 07:50: Event 50, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 109 (G) @ 07:54: Event 51, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 120 (R) @ 08:38: Event 57, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Jack Trusler (stroke), William Olde, Baxter McGillivray, Setoga Setoga, Hugo Caughey, Laga Jensen, Mason Chadfield, Aden Urwin + James Chapman (cox)
|
Race 121 (S) @ 08:42: Event 57, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 122 (T) @ 08:50: Event 58, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 123 (U) @ 08:54: Event 58, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 124 (V) @ 08:58: Event 58, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 127 (Y) @ 09:10: Event 61, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 128 (Z) @ 09:14: Event 61, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 129 (A) @ 09:18: Event 61, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 135 (G) @ 09:46: Event 66, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Thomas Ogg (stroke), Charlie Ludbrook, Alex Tooman, Connor Hislop-Donaldson, Cameron Abel, Lachlan Pearce, Jasper Jenkins-Mananov, Tyler Wright + Charles Finlayson (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
Race 136 (J) @ 09:50: Event 1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
Race 150 (V) @ 10:56: Event 12, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Race 155 (A) @ 11:16: Event 15, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Thomas Ogg (stroke), Charlie Ludbrook, Alex Tooman, Connor Hislop-Donaldson + Charles Finlayson (cox)
|
Race 157 (C) @ 11:24: Event 17, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 160 (F) @ 11:36: Event 19, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 162 (H) @ 11:48: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 178 (Y) @ 13:04: Event 35, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 179 (Z) @ 13:08: Event 36, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 180 (A) @ 13:12: Event 36, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 187 (H) @ 13:40: Event 43, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
William Olde (stroke), Hugo Hay, Laga Jensen, Setoga Setoga, Jack Trusler, Mataia Cotterill, Charles Thomas, Baxter McGillivray + James Chapman (cox)
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Mason Chadfield (stroke), Hugo Caughey, Winston Yan, Nick Goodwin, Cole Barfoot, Georg Dalgleish, Sebastian Ricketts, Aden Urwin + Charles Couillault (cox)
|
Race 192 (M) @ 14:04: Event 48, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 195 (P) @ 14:16: Event 50, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 203 (X) @ 14:52: Event 57, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Jack Trusler (stroke), William Olde, Baxter McGillivray, Setoga Setoga, Hugo Caughey, Laga Jensen, Mason Chadfield, Aden Urwin + James Chapman (cox)
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 204 (Y) @ 15:00: Event 58, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 207 (B) @ 15:12: Event 61, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race 212 (G) @ 15:36: Event 66, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Thomas Ogg (stroke), Charlie Ludbrook, Alex Tooman, Connor Hislop-Donaldson, Cameron Abel, Lachlan Pearce, Jasper Jenkins-Mananov, Tyler Wright + Charles Finlayson (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
Social