Saturday, 16th November 2019

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:30 1 W Nov 2X
heat
Race: 1KGCA1ROTC2NSHC2CAMC1NSHC1ROTC1WESC1HAMC1
B 08:40 2 W Clb 2X
heat
Race: 1MERC1WESC1CAMC32AKLC1ROTC1COMC2SPCC1NSHC1
C 08:45 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2AKLC2NSHC2CAMC31HKIC1SPCC2COMC3WESC2COMC1
D 08:50 3 M Int 1X
heat
Race: 1WHAC1WESC33COMC1CAMC21AKLC2KGCA1AKLC1
E 08:55 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2CAMC3WESC31CAMC1HAMC1WESC32KGCA2SCR: HKIC1
F 09:00 4 W Int 2X
heat
Race: 1MERC1HAMC1HKIC1NSHC1HKIC3HAMC11ROTC2SCR: KGCA1
G 09:05 1,2->A Final; 3,4->B FinalRace: 2HAMC2COMC1COMC3CAMC1HKIC2CAMC3TAWC1WHAC3
H 09:10    Race: 3WHAC4ROTC1MERC2CAMC23CAMC31CAMC2WHAC1
I 09:15    Race: 4CAMC21MERC3HKIC4MERC4COMC2CAMC4CAMC22
J 09:20 5 M Nov 2X
heat
Race: 1COMC1TAWC1NSHC1HAMB1WHAC2KGCA2HAMB2
K 09:25 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2WHAC1NSHC2KGCA3AKLC1HAMC1KGCA1
L 09:35 6 M Clb 2X
heat
Race: 1TAWC1WESC31SJHM2WESC1SCR: AKLC11HAMB1HAMC2
M 09:40 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2COMC1HAMC1AKLC1COMC2WHAC1SJHM1AKLC12
N 09:45 7 W Snr 2X
heat
Race: 1AKLC1CAMC1NSHC1WESC1
O 09:50 8 G U18 2-
heat
Race: 1CAMC1HAMC11WKOC2WKOC1HAMC12WKOC3
P 09:55 9 M Snr 1X
heat
Race: 1HKIC3AKLC3HKIC1WESC1AKLC1NSHC1HKIC2AKLC2
Q 10:00 10 B U18 2-
heat
Race: 1AKLC12HAMB1HAMB4HAMB2HAMB5HAMB3AKLC11
R 10:05 11 W Nov 4X+
heat
Race: 1ROTC1WESC31CAMC23CAMC22CAMC31HAMG2HAMG1
S 10:10 1,2->A Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2WESC1HAMC12WHAC1NSHC2WESC32MERC1
T 10:15    Race: 3CAMC21MERC2HAMC11HKIC1NSHC1CAMC1
U 10:25 12 W Clb 4+
heat
Race: 1WKOC1MERC1WESC31SCR: AKLC1NSHC1CAMC31
V 10:30 13 M Int 8X+
heat
Race: 1KGC*2AKLC12HAMB2HAMB1MERC1
W 10:35 1,2,3,4->A FinalRace: 2AKLC11WESC31KGCA1HKIC1CAMC21
X 10:40 14 W Int 4X+
heat
Race: 1HAMC3WHAC2HAMC1CAMC31HKIC1MERC1HKIC2
Y 10:45 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2CAMC21CAMC1WHAC1HAMG1MERC2CAMC22HAMC2
Z 10:50 15 M Nov 4+
heat
Race: 1HAMB3AKLC11NSHC1HAMB2HAMB4
A 10:55 1,2,3,4->A FinalRace: 2HAMB1WESC31MER*2WESC1MER*1
B 11:05 16 M Clb 1X
heat
Race: 1AKLC1COMC1WHAC2KGCA1AKLC2HAMC1AKLC11HKIC2
C 11:10 17 W Snr 2-
heat
Race: 1WESC1AKLC2AKLC1CAMC1
C   19 M Snr 2-
heat
Race: 1AKLC1
D 11:15 18 G U18 1X
heat
Race: 1KGCA1HAMC1ROTC2KGCA2HKIC2HKIC3WESC1
E 11:20 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2HAMC12HKIC1HKIC4HAMC11MERC1CAMC1SCR: WESC31
F 11:25 20 B U18 1X
heat
Race: 1WHAC1HAMC2ROTC1AKLC12SPCC1
G 11:30 1,2,3->A Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2WESC31HAMC1CAMC31AKLC11
H 11:35 21 W Clb 2-
heat
Race: 1AKLC1NSHC1MERC1HAMC12HAMC11
I 11:40 22 M Int 2X
heat
Race: 1SCR: AKLC13CAMC22MERC1AKLC12MERC4HAMB2HAMC3SCR: SJHM2
SJHM3
J 11:45 1,2->A Final; 3,4->B FinalRace: 2HAMB3CAMC1MERC2COMC1TAWC2WESC31ROTC1
K 11:50    Race: 3HAMC1HKIC3MERC3SJHM1HAMB1AKLC1HKIC2
L 11:55    Race: 4TAWC1HAMC2CAMC23AKLC2CAMC21AKLC11COMC2
M 12:00 23 W Int 8+
heat
Race: 1CAMC1HAMC11CAMC21HAMC1WKOC1COMC1HAMG1WKOC2
N 12:05 24 M Nov 8X+
heat
Race: 1CAMC31AKLC11KGCA1CAMC22SPCC1
O 12:10 1,2,3,4->A FinalRace: 2WESC31HAMB2KGCA2CAMC21HAMB1
P 12:20 25 M Clb 2-
heat
Race: 1HAMB2HAMB4KGCA5HAMB5HAMB3KGCA1
Q 12:25 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2WESC1WHAC1HAMB1KGCA4KGCA3KGCA2
R 12:35 26 W Snr 4X-
heat
Race: 1NSHC1WESC1
R   27 M Snr 4-
heat
Race: 1AKLC1
S 12:45 28 G U18 4+
heat
Race: 1WKOC2SPCC1WKOC1HAMG1
T 12:50 29 B U18 4+
heat
Race: 1HAMB2HAMB1SPCC1SPCC2
U 12:55 30 W Clb 8+
heat
Race: 1NSHC1WESC31WESC32WKOC1
V 13:00 31 M Int 4+
heat
Race: 1HAMC1AKLC12AKLC14CAMC21HAMB3SCR: HAMB1
W 13:05 1,2,3,4->A FinalRace: 2HAMB2AKLC11WESC31AKLC13AKLC15
X 13:10 32 W Nov 4+
heat
Race: 1WESC1SPCC1HAMC12HAMC1SPCC2NSHC1
Y 13:15 1,2,3,4->A FinalRace: 2WKOC2WKOC1NSHC2HAMG1MERC1
Z 13:25 33 W Int 1X
heat
Race: 1SCR: TAWC1SCR: TAWC2WHAC2COMC1COMC6HAMC3COMC2
A 13:30 1,2->A Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2HKIC1SCR: NSHC2WHAC4COMC4HKIC2SCR: CAMC1
CAMC3
B 13:35    Race: 3WHAC1HAMC2CAMC2HAMC1COMC5COMC3
C 13:40 34 M Clb 8+
heat
Race: 1KGCA1HAMB1
D 13:45 35 W Snr 4-
heat
Race: 1AKLC1NSHC1
D   37 M Snr 4X-
heat
Race: 1WESC1AKLC1AKLC2
E 13:50 36 G U18 4X+
heat
Race: 1KGCA1ROTC2HAMG1HKIC1ROTC1SPCC1
F 13:55 1,2,3,4->A FinalRace: 2HAMC11WHAC2HAMC1MERC1CAMC31
G 14:05 38 B U18 2X
heat
Race: 1HAMB2TAWC1WESC31AKLC11HAMB1CAMC31HAMC1
H 14:15 39 W Clb 1X
heat
Race: 1WESC1MERC3SCR: MERC4COMC2COMC3HAMC12
I 14:20 1,2->A Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2HAMC11SCR: MERC2SCR: KGCA1COMC1ROTC1COMC5
J 14:25    Race: 3HAMC1MERC5COMC4MERC1CAMC31
K 14:30 40 M Int 4X+
heat
Race: 1AKLC15COMC1SJHM1KGCA2HAMC2ROTC1AKLC13
L 14:35 1,2->A Final; 3,4->B FinalRace: 2MERC1AKLC11CAMC21CAMC22KGCA4WHAC1AKLC12
M 14:40    Race: 3MERC2KGCA3WESC31HAMB3HAMB1HAMB2
N 14:45    Race: 4AKLC14SJHM3SJHM2KGCA1HAMC1HKIC1
O 14:50 41 W Nov 8X+
heat
Race: 1CAMC21CAMC32WESC31CAMC31
P 15:00 42 W Int 4+
heat
Race: 1CAMC31WKOC1WESC31HAMC1HAMC11WESC32
Q 15:05 43 M Nov 8+
heat
Race: 1HAMB1HAMB2WESC31CAMC21SPCC2
R 15:10 1,2,3->A Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2KGCA1SPCC1AKLC11MERC1
S 15:20 44 M Clb 4X-
heat
Race: 1AKLC11AKLC1COMC1HAMC1
T 15:25 45 W Snr 1X
heat
Race: 1WESC1NSHC1NSHC2WESC2
U 15:30 46 G U18 2X
heat
Race: 1CAMC2SCR: ROTC1ROTC2HKIC1WESC31WHAC2HAMG1WHAC1
V 15:35 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2HAMC1CAMC1TAWC1CAMC31HKIC2CAMC32MERC1HAMC2
W 15:40 47 M Snr 2X
heat
Race: 1CAMC2WESC2CAMC1HKIC1AKLC2WESC1AKLC1
X 15:45 48 B U18 4X+
heat
Race: 1HAMC1CAMC31HAMC2WESC31WHAC1TAWC1HKIC1ROTC1
Y 15:50 49 W Clb 4X-
heat
Race: 1COMC1NSHC1MERC1CAMC1WESC1AKL*1
Z 15:55 50 M Int 8+
heat
Race: 1AKLC13KGCA2AKLC11KGCA1HAMB1
A 16:00 1,2,3,4->A FinalRace: 2HAMB2AKLC12CAMC21WESC31SPCC1
B 16:10 51 W Nov 8+
heat
Race: 1HAMG1WKOC1CAMC31CAMC32NSHC1SPCC1
C 16:15 1,2,3,4->A Final; Rest->B FinalRace: 2CAMC22MERC1WKOC2HAMC11WESC31CAMC21
D 16:25 52 W Int 8X+
heat
Race: 1COMC1WESC31HKIC1WHAC1MERC1
E 16:30 53 M Nov 4X+
heat
Race: 1HAMB1CAMC23SPCC1KGCA1HAMB4HAMC1SJHM1
F 16:35 1,2->A Final; 3,4->B FinalRace: 2WESC31CAMC21CAMC33SJHM2HKIC1CAMC31HAMB3
G 16:40    Race: 3AKLC11SPCC2KGCA3CAMC22KGCA2MERC2
H 16:45    Race: 4CAMC24WHAC1MERC1CAMC32NSHC1HAMB2
I 16:55 54 M Clb 4+
heat
Race: 1KGCA2KGCA3KGCA1AKLC12
J 17:00 55 W Snr 8+
heat
Race: 1NSHC1HAMC11WKOC1AKL*1
K 17:05 56 M Snr 8+
heat
Race: 1SPCC1HAMB4HAMB1HAMB2HAMB3CAMC1AKLC1

Sunday, 17th November 2019

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
A 08:00 1 W Nov 2X
final
Race: AROTC1CAMC1ROTC2HAMC1NSHC1KGCA1NSHC2WESC1
B 08:05 2 W Clb 2X
final
Race: BAKLC2SCR: SPCC1COMC1CAMC32WESC2NSHC1NSHC2
C 08:10 Race: ASPCC2COMC2COMC3MERC1HKIC1ROTC1CAMC31WESC1
D 08:15 3 M Int 1X
final
Race: BKGCA1AKLC1WESC31CAMC21KGCA2
E 08:20 Race: AWESC33HAMC1AKLC2CAMC3COMC1CAMC1WHAC1WESC32
F 08:25 4 W Int 2X
final
Race: CROTC1HAMC11WHAC4ROTC2CAMC1MERC4HKIC2CAMC22
G 08:30 Race: BTAWC1COMC2CAMC3CAMC4MERC1CAMC31HKIC1WHAC1
H 08:35    Race: AMERC3WHAC3NSHC1CAMC21CAMC2COMC1HAMC1MERC2
I 08:40 5 M Nov 2X
final
Race: BWHAC2KGCA3COMC1AKLC1HAMB2
J 08:45 Race: AKGCA2HAMC1HAMB1NSHC2NSHC1WHAC1TAWC1KGCA1
K 08:50 6 M Clb 2X
final
Race: BSJHM1HAMC1WESC31SCR: AKLC12
L 08:55 Race: AHAMC2COMC2SJHM2WHAC1WESC1COMC1TAWC1AKLC1
M 09:00 7 W Snr 2X
final
Race: ANSHC1CAMC1WESC1AKLC1
N 09:05 8 G U18 2-
final
Race: AWKOC3WKOC2WKOC1HAMC11HAMC12CAMC1
O 09:10 9 M Snr 1X
final
Race: AHKIC3HKIC2NSHC1AKLC3AKLC1AKLC2WESC1HKIC1
P 09:15 10 B U18 2-
final
Race: AHAMB4HAMB5SCR: HAMB3HAMB2HAMB1SCR: AKLC11AKLC12
Q 09:20 11 W Nov 4X+
final
Race: BHAMC11CAMC23WHAC1MERC1HAMG2MERC2HAMC12CAMC1
R 09:25 Race: AHKIC1ROTC1NSHC2NSHC1CAMC22WESC1CAMC21WESC31
S 09:35 12 W Clb 4+
final
Race: AWESC31CAMC31NSHC1MERC1WKOC1
T 09:40 13 M Int 8X+
final
Race: AHAMB2KGCA1KGC*2AKLC11HAMB1WESC31MERC1CAMC21
U 09:50 14 W Int 4X+
final
Race: BHKIC2CAMC22HKIC1HAMG1WHAC2CAMC1
V 09:55 Race: AWHAC1MERC1MERC2CAMC31HAMC2HAMC1CAMC21HAMC3
W 10:00 15 M Nov 4+
final
Race: AHAMB4WESC1NSHC1HAMB1HAMB3MER*1HAMB2MER*2
X 10:05 16 M Clb 1X
final
Race: AAKLC11HKIC2WHAC2HAMC1AKLC1COMC1AKLC2KGCA1
Y 10:10 17 W Snr 2-
final
Race: AAKLC2CAMC1WESC1AKLC1
Y   19 M Snr 2-
final
Race: AAKLC1
Z 10:15 18 G U18 1X
final
Race: BROTC2KGCA1MERC1KGCA2CAMC1
A 10:20 Race: AHKIC4HKIC3HAMC11WESC1HAMC12HKIC2HKIC1HAMC1
B 10:25 20 B U18 1X
final
Race: AWESC31AKLC12CAMC31WHAC1AKLC11SPCC1HAMC1ROTC1
C 10:30 21 W Clb 2-
final
Race: AHAMC11AKLC1MERC1NSHC1HAMC12
D 10:35 22 M Int 2X
final
Race: CHAMB1SJHM3HKIC2HAMC3WESC31AKLC11TAWC2COMC2
E 10:40 Race: BHAMB2TAWC1AKLC12HAMC2HKIC3CAMC1MERC3HAMB3
F 10:45    Race: AMERC1COMC1CAMC21ROTC1HAMC1CAMC22AKLC1CAMC23
G 10:50 23 W Int 8+
final
Race: AHAMC11WKOC1COMC1HAMC1CAMC21WKOC2CAMC1SCR: HAMG1
H 11:00 24 M Nov 8X+
final
Race: AWESC31KGCA1CAMC21CAMC22HAMB1CAMC31HAMB2AKLC11
I 11:05 25 M Clb 2-
final
Race: BKGCA5KGCA2HAMB3KGCA4
J 11:10 Race: AKGCA3KGCA1WESC1HAMB5WHAC1HAMB2HAMB1HAMB4
K 11:20 26 W Snr 4X-
final
Race: AWESC1NSHC1
K   27 M Snr 4-
final
Race: ASCR: AKLC1
L 11:25 28 G U18 4+
final
Race: ASCR: SPCC1WKOC2WKOC1HAMG1
M 11:30 29 B U18 4+
final
Race: ASPCC2HAMB1SPCC1HAMB2
N 11:35 30 W Clb 8+
final
Race: AWKOC1NSHC1WESC32WESC31
O 11:40 31 M Int 4+
final
Race: AHAMC1AKLC13HAMB3AKLC11CAMC21WESC31AKLC14AKLC15HAMB2
P 11:45 32 W Nov 4+
final
Race: AMERC1HAMC12WKOC1SPCC2WKOC2NSHC1NSHC2SPCC1
Q 11:50 33 W Int 1X
final
Race: BCAMC2COMC6HKIC2WHAC4WHAC2HAMC2COMC4COMC5
R 11:55 Race: ACOMC3WHAC1CAMC3COMC1HAMC1HKIC1HAMC3COMC2
S 12:00 34 M Clb 8+
final
Race: AKGCA1HAMB1
T 12:05 35 W Snr 4-
final
Race: AAKLC1NSHC1
T   37 M Snr 4X-
final
Race: AWESC1AKLC1AKLC2
U 12:10 36 G U18 4X+
final
Race: AROTC1MERC1HAMG1CAMC31HKIC1HAMC11SPCC1HAMC1
V 12:15 38 B U18 2X
final
Race: ATAWC1WESC31HAMB1SCR: AKLC11CAMC31HAMB2SCR: HAMC1
W 12:20 39 W Clb 1X
final
Race: BMERC1HAMC11MERC5MERC3HAMC1
X 12:25 Race: ACOMC2COMC4ROTC1WESC1CAMC31COMC1COMC3COMC5
Y 12:30 40 M Int 4X+
final
Race: CKGCA3SJHM1WESC31AKLC15KGCA4KGCA1AKLC12SJHM2
Z 12:35 Race: BKGCA2SJHM3AKLC13AKLC14CAMC22MERC2MERC1HAMB3
A 12:40    Race: AROTC1HAMB2CAMC21HAMB1HAMC1COMC1HKIC1AKLC11
B 12:50 41 W Nov 8X+
final
Race: ACAMC31WESC31CAMC21CAMC32
C 12:55 42 W Int 4+
final
Race: AHAMC11WESC31HAMC1CAMC31WESC32WKOC1
D 13:05 43 M Nov 8+
final
Race: AAKLC11CAMC21SPCC1HAMB1KGCA1HAMB2MERC1WESC31
E 13:10 44 M Clb 4X-
final
Race: AAKLC1COMC1HAMC1AKLC11
F 13:15 45 W Snr 1X
final
Race: ANSHC2NSHC1WESC1WESC2
G 13:20 46 G U18 2X
final
Race: BCAMC1ROTC2HAMC2WESC31HAMC1WHAC2SCR: MERC1
H 13:25 Race: ATAWC1WHAC1CAMC32HKIC1HKIC2HAMG1CAMC31CAMC2
I 13:30 47 M Snr 2X
final
Race: AAKLC2CAMC2WESC2WESC1AKLC1CAMC1HKIC1
J 13:35 48 B U18 4X+
final
Race: AWHAC1ROTC1HAMC2HAMC1CAMC31HKIC1TAWC1
K 13:40 49 W Clb 4X-
final
Race: ACAMC1WESC1NSHC1COMC1MERC1AKL*1
L 13:45 50 M Int 8+
final
Race: AKGCA2CAMC21HAMB1SPCC1AKLC11HAMB2KGCA1WESC31
M 13:50 51 W Nov 8+
final
Race: BCAMC22CAMC31CAMC21CAMC32
N 13:55 Race: AWESC31HAMG1HAMC11NSHC1WKOC2SPCC1MERC1WKOC1
O 14:00 52 W Int 8X+
final
Race: AWHAC1HKIC1MERC1COMC1WESC31
P 14:05 53 M Nov 4X+
final
Race: CCAMC33SJHM1AKLC11HAMB4CAMC31CAMC24HKIC1CAMC32
Q 14:10 Race: BKGCA2KGCA1KGCA3HAMC1WESC31HAMB2HAMB3MERC1
R 14:15    Race: AWHAC1SJHM2CAMC22HAMB1CAMC21NSHC1MERC2CAMC23
S 14:20 54 M Clb 4+
final
Race: AKGCA2SCR: AKLC12KGCA1KGCA3
T 14:25 55 W Snr 8+
final
Race: ASCR: AKL*1WKOC1NSHC1HAMC11
U 14:30 56 M Snr 8+
final
Race: ACAMC1AKLC1SPCC1HAMB1HAMB2HAMB4HAMB3
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.