You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023 (#2), 2023 (#12), 2023 (#1), 2022 (#2), 2022 (#12), 2022 (#1), 2020 (#12), 2020 (#1), 2019 (#2), 2019 (#1), 2018 (#2), 2018 (#1), 2017 (#2), 2017 (#1), 2016 (#2), 2016 (#1), 2015 (#2), 2015 (#1), 2014 (#2), 2014 (#1), 2013 (#2), 2013 (#1), 2012 (#2), 2012 (#1), 2011 (#2), 2011 (#1), 2010 (#0), 2009 (#2), 2009 (#1), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAC
[TRID]
Coached by: Graham Watt & Peter Olifiers
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Amanda Puddle & Callum Wright Seren Dixon
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Ffion Lewis
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Maxie Robb
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Stannah Harnes
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Waldo Singleton
|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jodi Tong
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
RPCW
[CAMC]
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
RPCA
[AKGC]
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#7
RPCW
[TGAC]
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
RPCA
[WESC]
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
RNZX
[WKOC]
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#10
RNZX
[CAMC]
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
RPCW
[WKOC]
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#7
RPCW
[CAMC]
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
RPCA
[NSHC]
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
RPCA
[COMC]
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#13
RNZX
[CTYC]
Coached by: James Coote
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Mark Clemo & Lucy Anderson
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
Boat: Dan Ashby (M)
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus & Mat Jensen
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#51
AKLC
[HOWI]
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Gordon Trevett
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Entity
WHIC
WHIC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BPCC
[WHIC]
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#12
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling & Alex Andersen
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Gini Dunne & Will England
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Eloise Orr (stroke), Xanthe Lovegrove-Edlington, Lucie Foster, Sophie Liefting + Charlotte Trower (cox)
Coached by: Jaime Macfie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Kudrat Mast (stroke), Meera Vyas, Hannah Twiselton, Sienna van Baarle + Nicholas van der Vegte (cox)
Coached by: Debbie Blake
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Ffion Lewis
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Carter Haddon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
James Curtin (stroke), Sam Sturgess, Fergus Usal, Joshua Leaupepe, James Slyfield, Brian O'Sullivan, Sean Carroll, Henry Ward + Jacob Avery (cox)
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Alex van der Vegte (stroke), Michael Kong, Harry Winter, Nathan Lang, Jack Bruce, Charles de Wal, Charlie Cai, Fergus Foster + Ava Inglis (cox)
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Lachlan Douglas (stroke), Kellan Fleming, Jack Paterson, Zaqary Simmons, Caleb Valler, Xavier Simon, Boaz King, Seth Davis + Sean Witters (cox)
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Lachlan Pearce (stroke), Raniera Whiu, Ethan Henderson, Aden Urwin, Winston Yan, Freddie Eadie, Aidan Hyland, Charles Finlayson + James Chapman (cox)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Caitlin Foote (stroke), Emma Hedley, Megan van Leeuwen, Rose Harwood + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#1
KIC*
Composite crew.
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
RPCW
[WKOC]
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#4
RNZX
[CTYC]
Coached by: Gary Hay
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Coached by: Mark Clemo & Lucy Anderson
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Martyn Oleary
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
Boat: S-SPC 2
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
WESC
Coached by: Nick Dawe & Giacomo Galano
Boat: WERC2 (M)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTC
[JPCR]
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
WREC
[HUAN]
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
Boat: S-SPC 3
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
WESC
[STPA]
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
Boat: WERC7 (H)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will England & Gini Dunne
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ten Byson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Gordon Trevett
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#4
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
SJHM
[WKOC]
Coached by: Alex Andersen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKDS
[WKOC]
Anna Urlich (stroke), Ruby-Jane van Deursen, Milan Nordstrom, Xanthe Lovegrove-Edlington + Kezia Schuitemaker (cox)
Coached by: Jaime Macfie
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#51
AKLC
[HOWI]
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Carter Haddon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
COMC
[TEKC]
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTC
[JPCR]
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#51
AKLC
[HOWI]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Glenn Barwick
Boat: WERC2 (M)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Maxie Robb
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Giacomo Thomas
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Glenn Barwick
Boat: S-Kieran Fouhy
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Event
59
M Clb 4X-
Sponsored by: Just Horse'n Around
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Giacomo Thomas
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Nick Chamberlain & Ffion Lewis
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Coached by: Anna Stanley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gini Dunne & Will England
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
Coached by: Anna Stanley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Glenn Barwick
Boat: Henry Dangerfield Smith (L)
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|||
Entity
SPC*
SPC*
Waikato |
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Paul Clinton
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
WESC
[STPA]
Coached by: Cameron Patten & Harry Williams
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
Social