Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #1 STPC
Coached by: Josh Wedlake
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #2 STPC
Coached by: Josh Wedlake
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Rob Mackenzie & Josh Everitt
  • Click to expand crew ⇨
 
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Dale Maher
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Liam Smith & Mj Keys
  • Click to expand crew ⇨
 
NPLB strip NPLB
NPLB
Whanganui
Crew #1 NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Wiliams
  • Click to expand crew ⇨
 
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #1 OBHS
Coached by: Jamie McKenzie
  • Click to expand crew ⇨
 
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #1 MLBB
Coached by: Glynn Davies & Grant Morgan
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
NPLB strip NPLB
NPLB
Whanganui
Crew #2 NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Jason Williams
  • Click to expand crew ⇨
 
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Owen Gould
  • Click to expand crew ⇨
 
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
 
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
Max Webb (stroke), Joe Taylor
Coached by: Henry Morrow
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Kylee Corboy & Jamie Vou
  • Click to expand crew ⇨
 
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
RAHS strip RAHS
RAHS
Canterbury
Crew #1 RAHS
Coached by: Armin Svoboda
  • Click to expand crew ⇨
 
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #1 PUKE
Coached by: John Lawrence
  • Click to expand crew ⇨
C Final
 
LIND strip LIND
LIND
East Coast
Crew #1 LIND
Coached by: Jeremy Coxon
  • Click to expand crew ⇨
 
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #2 CASH
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
 
GORE strip GORE
GORE
Southland
Crew #1 GORE
Coached by: Craig Brown
  • Click to expand crew ⇨
 
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
  • Click to expand crew ⇨
 
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Judith Hamilton Abbey Roberts & Peter Fraser
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.