Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2018 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 2nd March 2018
Race 98 (T) @ 15:02: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
Race 99 (U) @ 15:06: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Matt Lupton
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
Race 100 (V) @ 15:10: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Liam Bradley
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
Race 101 (W) @ 15:14: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: Nick Tonkin
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Peter Mason
|
|
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Nick Tonkin
|
Race 102 (X) @ 15:18: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 3rd March 2018
Race 204 (Q) @ 15:50: C Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Matt Lupton
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Nick Tonkin
|
Race 205 (R) @ 15:55: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
Race 206 (S) @ 16:00: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 4th March 2018
Race 265 (U) @ 12:45: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
Race 266 (V) @ 12:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tom Anderson
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pedro Figueira
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Liam Stevens
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
Social