Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 18th February 2020
Race 80 (B) @ 15:14: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jack Cooper (stroke), Dylan van Heerden, Boston Stubbs, Logan Ballantine-Wooley + Harry Lawson (cox)
Coached by: Dave Williamson
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Marty Lowry
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
Race 81 (C) @ 15:19: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Robin Clarke
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 19th February 2020
Race 188 (A) @ 17:25: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jack Cooper (stroke), Dylan van Heerden, Boston Stubbs, Logan Ballantine-Wooley + Harry Lawson (cox)
Coached by: Dave Williamson
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Marty Lowry
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
Thursday, 20th February 2020
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 21st February 2020
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 22nd February 2020
Race 305 (L) @ 10:10: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Robin Clarke
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
Race 306 (M) @ 10:15: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jack Cooper (stroke), Dylan van Heerden, Boston Stubbs, Logan Ballantine-Wooley + Harry Lawson (cox)
Coached by: Dave Williamson
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Marty Lowry
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Social