Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 18th February 2020
Race 74 (V) @ 14:37: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
Race 75 (W) @ 14:41: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Bruce
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Martin
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
Race 76 (X) @ 14:45: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Tony Nelson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 19th February 2020
Race 162 (A) @ 15:05: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
Race 163 (B) @ 15:10: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Martin
|
Thursday, 20th February 2020
Race 213 (Y) @ 11:45: C Final | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Martin
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
Race 214 (Z) @ 11:50: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Tony Nelson
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
Race 215 (A) @ 11:55: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Bruce
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 21st February 2020
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 22nd February 2020
Race 297 (D) @ 08:40: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Tony Nelson
|
Race 298 (E) @ 08:45: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Bruce
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social