Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 18th February 2020
Race 53 (A) @ 12:55: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Kau Point
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe
|
Race 54 (B) @ 13:00: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Jonty Thomson
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
Race 55 (C) @ 13:05: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
Wednesday, 19th February 2020
Race 153 (R) @ 14:10: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe
|
Thursday, 20th February 2020
Race 210 (V) @ 11:15: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
Race 211 (W) @ 11:20: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Jonty Thomson
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
Race 212 (X) @ 11:25: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Kau Point
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
Friday, 21st February 2020
Race 280 (L) @ 14:10: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Kau Point
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
Race 281 (M) @ 14:15: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Jonty Thomson
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Saturday, 22nd February 2020
This Saturday day sheet is empty.
Social