Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 18th February 2020
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 19th February 2020
Race 121 (L) @ 09:25: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
Race 122 (M) @ 09:30: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: St Marys
|
Race 184 (W) @ 17:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Race 185 (X) @ 17:05: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 20th February 2020
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 21st February 2020
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 22nd February 2020
Race 337 (R) @ 15:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race 338 (S) @ 15:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
Social