Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Thursday, 20th February 2020
Race 220 (F) @ 12:30: E Final | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Race 221 (G) @ 12:35: D Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Martin
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
Crew
#4
WKOC
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
OGUC
OGUC
Otago
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Tim Zouch
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Race 222 (H) @ 12:40: C Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Tim Zouch
|
|
Entity
LTHC
LTHC
non-NZ |
Crew
#1
LTHC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
Race 223 (I) @ 12:45: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Louise Beaumont
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
Race 224 (J) @ 12:50: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Beth
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Tim Zouch
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social