Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 18th February 2020
Race 92 (N) @ 16:13: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Tim Zouch
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Makaro
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Ann-Marie
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
Race 93 (O) @ 16:17: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
Race 94 (P) @ 16:21: Heat 3 | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 19th February 2020
Race 166 (E) @ 15:30: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Tim Zouch
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
Race 167 (F) @ 15:35: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Ann-Marie
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 20th February 2020
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 21st February 2020
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 22nd February 2020
Race 317 (X) @ 12:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Ann-Marie
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Race 318 (Y) @ 12:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Makaro
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Social