Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 18th February 2020
Race 88 (J) @ 15:55: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Brent Smart
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
Race 89 (K) @ 16:00: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Maxine Hughes
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
Race 90 (L) @ 16:05: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Camilla
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bronte Corke
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Bronte Corke
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 19th February 2020
Race 165 (D) @ 15:20: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Bronte Corke
|
Thursday, 20th February 2020
Race 192 (D) @ 08:45: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
Race 193 (E) @ 08:50: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Brent Smart
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Camilla
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
Race 194 (F) @ 08:55: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bronte Corke
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Maxine Hughes
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Bronte Corke
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 21st February 2020
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 22nd February 2020
Race 314 (U) @ 11:55: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Bronte Corke
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
Race 315 (V) @ 12:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Brent Smart
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Camilla
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: Maxine Hughes
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bronte Corke
|
Social