Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2020 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 18th February 2020
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 19th February 2020
Race 117 (H) @ 09:05: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Swift 1
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Bruce
|
Race 118 (I) @ 09:10: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#4
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hugo Morgan
Boat: Rona
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Fiona McKay
|
Race 119 (J) @ 09:15: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
Race 120 (K) @ 09:20: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hugo Morgan & Joe O'Neill
Boat: Kio
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
Race 180 (S) @ 16:40: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hugo Morgan
Boat: Rona
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Swift 1
|
Race 181 (T) @ 16:45: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
Race 182 (U) @ 16:50: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#4
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
Race 183 (V) @ 16:55: Repechage 4 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hugo Morgan & Joe O'Neill
Boat: Kio
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 20th February 2020
Race 203 (O) @ 10:10: D Final | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hugo Morgan
Boat: Rona
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Swift 1
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hugo Morgan & Joe O'Neill
Boat: Kio
|
Race 204 (P) @ 10:15: C Final | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#4
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
AVNC
Crew
#2
CAMC
Coached by: Sandy Stuart
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
Race 205 (Q) @ 10:20: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Bruce
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
Race 206 (R) @ 10:25: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 21st February 2020
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 22nd February 2020
Race 335 (P) @ 15:10: B Final | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Leanne Henry
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
Race 336 (Q) @ 15:15: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & David Vallance
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Hannah Starnes
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & David Hanley
Boat: Bruce
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jodi Tong & Steve Finlayson
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social