Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Day sheet: Memorial Regatta, Day 1
This is the day sheet for the 2020 Memorial Regatta, Day 1.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th November 2020
Race {2} @ 08:35: Event 7, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race {4} @ 08:45: Event 9, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {5} @ 08:50: Event 12, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race {7} @ 09:00: Event 19, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {8} @ 09:05: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race {9} @ 09:10: Event 23, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Taylor Penberthy (stroke), Georgia Smith, Coco Mauger, Harriet Gowing, Caitlin Naude, Pallas Baker, Maia George, Abigail Hollins + Frederika Clements (cox)
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Eva Dykgraaf (stroke), Stephanie Severin, Kate Borton, Olivia Kiernan-James, Zayliah Holmes, Phoebe Dobson, Anna Greenhlagh, Amalie Hoban + Eva Todd (cox)
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
Race {11} @ 09:20: Event 26, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race {12} @ 09:25: Event 27, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {17} @ 09:50: Event 35, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race {18} @ 09:55: Event 37, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {22} @ 10:15: Event 45, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
NSHC
[GLDW]
Coached by: Anna Delong
|
Race {23} @ 10:20: Event 47, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {25} @ 10:30: Event 49, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race {26} @ 10:35: Event 51, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Hazel Stroobant (stroke), Stephanie Severin, Olivia Kiernan-James, Phoebe Dobson, Zayliah Holmes, Grace Kennedy, Sophia Todd, Scarlett Graham-Williams + Tayla Coplestone (cox)
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Sophie Emmitt (stroke), Olivia Martin, Mignon Kruger, Mary Black, Rosa Bae, Ruby Armiger, Claudia Scott, Rowan Plowman + Jaime King (cox)
Coached by: Chris Brake
|
Race {27} @ 10:40: Event 52, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Amalie Hoban (stroke), Ruby Iversen, Maia Brown, Pallas Baker, Maia George, Elin Vincent, Carla Pethers-Boak, Olivia Wingate + Annabel Savage (cox)
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
Boat: Pennie Kennings
|
Race {28} @ 10:45: Event 54, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {31} @ 11:00: Event 1, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
Race {32} @ 11:05: Event 1, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
Race {39} @ 11:40: Event 4, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
Race {49} @ 12:30: Event 11, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
Race {50} @ 12:35: Event 11, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
Race {52} @ 12:45: Event 11, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
Race {55} @ 13:00: Event 14, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Kim Dowden
|
Race {60} @ 13:25: Event 16, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {61} @ 13:30: Event 16, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {63} @ 13:40: Event 17, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong
|
Race {67} @ 14:00: Event 20, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport
|
Race {77} @ 14:50: Event 32, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
Race {78} @ 14:55: Event 32, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Coached by: Kim Dowden
|
Race {79} @ 15:00: Event 33, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Kim Dowden
|
Race {87} @ 15:40: Event 41, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Jade Findlay (stroke), Hazel Stroobant, Carla Pethers-Boak, Elin Vincent, Olivia Wingate, Maia Brown, Mia Goldsworthy, Ruby Iversen + Jessie Jamieson (cox)
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
Boat: Pennie Kennings
|
Race {89} @ 15:50: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
Race {90} @ 15:55: Event 42, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
Social