Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Day sheet: Memorial Regatta, Day 1
This is the day sheet for the 2020 Memorial Regatta, Day 1.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th November 2020
Race {19} @ 10:00: Event 38, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
Race {22} @ 10:15: Event 45, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
NSHC
[GLDW]
Coached by: Anna Delong
|
Race {31} @ 11:00: Event 1, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
Race {32} @ 11:05: Event 1, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
Race {33} @ 11:10: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
Race {36} @ 11:25: Event 3, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
Race {39} @ 11:40: Event 4, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
Race {41} @ 11:50: Event 4, Division 5 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
Race {42} @ 11:55: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
Race {43} @ 12:00: Event 5, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
Race {51} @ 12:40: Event 11, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
Race {52} @ 12:45: Event 11, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
Race {55} @ 13:00: Event 14, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Rebecca McLaren (stroke), Milla Taylor-Mangan, Tessa McLaren, Charlamangne Woods + Hannah Barclay (cox)
Coached by: Amy Barclay
|
Race {58} @ 13:15: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
Race {69} @ 14:10: Event 22, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
Race {80} @ 15:05: Event 33, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
Race {81} @ 15:10: Event 33, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
Race {88} @ 15:45: Event 41, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Charlotte Lawton (stroke), Sophia Carter, Emilie Warren, Olivia Jordan, Amelia Dunbar, Hannah Strang, Sophie Shale, Sophie Connolly + Gabriella Leyland (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
Race {89} @ 15:50: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
Race {91} @ 16:00: Event 43, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Fraser Smith-Rice (stroke), Leo Audley, Frank Ison, John Petrucci, Angus Lawlor, Barak Woods, Liam Hendry, Spencer Fitzpatrick + Jackson Brown (cox)
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
Social