Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Day sheet: Memorial Regatta, Day 1
This is the day sheet for the 2020 Memorial Regatta, Day 1.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th November 2020
Race {6} @ 08:55: Event 13, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Louis Upton (stroke), Jackson Compain, Ben Thomas, Keelan Roberton, Harry Taylor, Ricco Woodhams, Blake Hayes, Fred Balle + James Chapman (cox)
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Aden Urwin (stroke), Aidan Hyland, Eddie Holdsworth, Daniel Wyber, Ethan Henderson, Freddie Eadie, Alexander Shannon, Winston Yan + Jamie Christmas (cox)
Coached by: Harrison Elliott
|
Race {10} @ 09:15: Event 25, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {35} @ 11:20: Event 3, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {36} @ 11:25: Event 3, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {39} @ 11:40: Event 4, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
Race {40} @ 11:45: Event 4, Division 4 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ella Marr
|
Race {54} @ 12:55: Event 14, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Te Aria Jackson (stroke), Setai Setoga, Amiria-Rose Monga, Victoria Vincent + Charles Couillault (cox)
Coached by: Joanne Etzinger
|
Race {60} @ 13:25: Event 16, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {61} @ 13:30: Event 16, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
|
Race {67} @ 14:00: Event 20, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {69} @ 14:10: Event 22, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {71} @ 14:20: Event 22, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {73} @ 14:30: Event 24, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Jack Wolfgram (stroke), Blake Hayes, Fred Balle, Keelan Roberton, Ben McGann, Aaron Wetere, Charlie Dalgleish, Ricco Woodhams + Charlie Spittal (cox)
Coached by: Ian McKinnon
|
Race {74} @ 14:35: Event 31, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Cole Barfoot (stroke), Tyler Wright, Mandela McKree-Jansen, Baxter McGillivray + Caleb McCallum (cox)
Coached by: Sebastien Eggermont
|
Race {75} @ 14:40: Event 31, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
Race {76} @ 14:45: Event 31, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Joanne Etzinger
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
Race {79} @ 15:00: Event 33, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race {82} @ 15:15: Event 36, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGC*
KGC*
Auckland |
Crew
#1
KGC*
Composite crew. Coached by: Annie Williamson
|
Race {85} @ 15:30: Event 40, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
|
Race {95} @ 16:20: Event 50, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Lewis Mazza-Carson (stroke), Georg Dalgleish, Alexander Shannon, Hugh Malaghan, Callan Ogilvie, Aidan Hyland, Matthew Acland, Hugo Hay + Oliver Horton (cox)
Coached by: Sebastien Eggermont
|
Race {96} @ 16:25: Event 50, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Crue Ellis-Williams (stroke), Thaddeus Cryer, Mandela McKree-Jansen, Jack Mitchell, Raniera Whiu, Baxter McGillivray, Daniel Wyber, Lauchie Craig + Charles Couillault (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Cameron Abel (stroke), Jack Trusler, Cole Barfoot, Tyler Wright, Laga Jensen, Ethan Henderson, Charles Finlayson, Freddie Eadie + James Chapman (cox)
Coached by: Harrison Elliott
|
Race {97} @ 16:30: Event 53, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Social