Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Day sheet: Memorial Regatta, Day 1
This is the day sheet for the 2020 Memorial Regatta, Day 1.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th November 2020
Race {9} @ 09:10: Event 23, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Caitlin Foote (stroke), Emma Hedley, Megan van Leeuwen, Madison Prowse, Kiana Carter, Danica Swindells, Kyla van Rijs, Rose Harwood + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Brendon Grey
|
Race {11} @ 09:20: Event 26, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {28} @ 10:45: Event 54, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {29} @ 10:50: Event 55, A Final | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Ella Henry (stroke), Renee Henry, Chloe Bingham, Meg Grey, Ashleigh Klatt, Amelia Swindells, Caitlin van Rijs, Chelsea Grey + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Brett Henry
|
Race {37} @ 11:30: Event 4, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race {40} @ 11:45: Event 4, Division 4 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race {41} @ 11:50: Event 4, Division 5 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race {44} @ 12:05: Event 6, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {46} @ 12:15: Event 6, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {49} @ 12:30: Event 11, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race {51} @ 12:40: Event 11, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Sasha Robinson (stroke), Charlize Kelliher, Danica Dickson, Georgia Pritchard + Bradley Jenkins (cox)
Coached by: Jim Matchett
|
Race {55} @ 13:00: Event 14, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Ashleigh Klatt (stroke), Amelia Swindells, Caitlin van Rijs, Madison Prowse + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Brendon Grey
|
Race {58} @ 13:15: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
Race {62} @ 13:35: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {64} @ 13:45: Event 18, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {65} @ 13:50: Event 18, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {68} @ 14:05: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {71} @ 14:20: Event 22, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {74} @ 14:35: Event 31, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {75} @ 14:40: Event 31, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Race {79} @ 15:00: Event 33, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race {80} @ 15:05: Event 33, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race {81} @ 15:10: Event 33, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race {87} @ 15:40: Event 41, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Sasha Robinson (stroke), Charlize Kelliher, Ashley Pryor, Riley Jenkins, Danica Dickson, Caitlin Lees, Georgia Pritchard, Emerson Foote + Daniel Nota (cox)
Coached by: Jim Matchett
|
Race {89} @ 15:50: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
Race {95} @ 16:20: Event 50, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Ryan Dodds (stroke), Josh Morrison, Jack Siemelink, Dylan van Leeuwen, Karl Kolmer, Theo Johnston, Ryan Kuhn, Drew McGuigan + Daniel Nota (cox)
Coached by: Brett Henry
|
Race {97} @ 16:30: Event 53, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Anton Schutte (stroke), Alexander Sharp, Sam Cato, Alex Mathieson + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Jim Matchett
|
Social