Day 1. Memorial Regatta is being run as two 1-day regattas. See Day 2.
Day sheet: Memorial Regatta, Day 1
This is the day sheet for the 2020 Memorial Regatta, Day 1.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th November 2020
Race {34} @ 11:15: Event 3, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Hudson
|
Race {38} @ 11:35: Event 4, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Eclipse
|
Race {39} @ 11:40: Event 4, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
4
W Int 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
| ||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Mizar
|
Race {43} @ 12:00: Event 5, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
|
Race {56} @ 13:05: Event 14, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Lupus
|
Race {58} @ 13:15: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
Race {68} @ 14:05: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
|
Race {71} @ 14:20: Event 22, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Eclipse
|
Race {74} @ 14:35: Event 31, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
Race {75} @ 14:40: Event 31, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Majed Alsuhaibani (stroke), Conner Donaldson, Aiden Everett, Fynn Jones-Rawstorne + Chloe Woodhall (cox)
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Tureis
|
Race {82} @ 15:15: Event 36, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
Race {84} @ 15:25: Event 40, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Lupus
|
Race {85} @ 15:30: Event 40, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Peter Tong
|
Race {89} @ 15:50: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
Race {98} @ 16:35: Event 53, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Fynn Jones-Rawstorne (stroke), Conner Donaldson, Oscar Preuss, Charlie Barton + Chloe Woodhall (cox)
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social